Chrudim zaplatila za nepovedenou pětiminutovku s Ústí, Prostějov překvapil Třinec

V sobotu dopoledne byla na programu tradičně druhá nejvyšší soutěž, konkrétně dva zápasy druhého kola Fotbalové Národní ligy. Do akce šla Chrudim proti Ústí nad Labem a do Třince přijel Prostějov.

Chrudim šla v prvním poločase díky brance Sixty do vedení a v 56. minutě měla šanci v podobě penalty, tu však zahodil Rybička a ihned potom vyrovnal ústecký Richter a ten stejný hráč o tři minuty později poslal Severočechy do vedení, které ke konci potvrdil Jindráček, ke konci pouze korigoval výsledek chrudimský Šípek. Krutá pětiminutovka pro Chrudim tak rozhodla, že nováček druhé ligy na remízu s Viktorií Žižkov navázal prohrou 2:3.

V Třinci se představil i druhý nováček FNL, tedy Prostějov. Vítěz loňské MSFL se dostal do vedení v 61. minutě, když skóroval Sus. Třinec dlouho nereagoval a ke konci pouze pojistil vítězství Prostějova Šteigl. Tým z olomouckého kraje má tak po dvou zápasech slušné čtyři body, když k remíze s Vlašimí přidal výhru v Třinci.