Přetahovaná o Kozáka skončila. Liberec se raduje, Jablonec i Ostrava smutní

Přetahovaná o Kozáka skončila. Liberec se raduje, Jablonec i Ostrava smutní

Ačkoliv měli o devětadvacetiletého útočníka Libora Kozáka zájem jak v Jablonci, tak v Baníku Ostrava, bývalý český reprezentant s pestrou klubovou minulostí by měl podle informací Deníku Sport zakotvit ve Slovanu Liberec.

Někdejší hráč Opavy, Lazia, Aston Villy, Bari, Bresice či Livorna by se měl k podještědskému mužstvu připojit uprostřed právě probíhajícího týdne na jeho herním soustředění v Turecku a možný už je i start v přípravném duelu proti ázerbajdžánskému Neftči Baku.

Kontrakt se sedmým týmem Fortuna:ligy by se měl podepsat do konce ročníku. Právě časové trvání smlouvy, které by ho mohlo v létě opět nasměrovat za hranice a také menší konkurence, měly rozhodnout pro celek, jeho koučuje Zsolt Hornyák, jemuž na ofenzivní části soupisky zbyl Potočný, Pázler, Oršula a Musa.

I tak by to neměl mít na Stadionu U Nisy úplně snadné. Tím spíš, že za celý podzim odehrál v Serii B jen 296 minut čistého času bez gólového vyústění a rozehrán tedy příliš nebude.

U nejlepšího střelce Evropské ligy v sezoně 2012/2013, v níž ovládl střeleckou tabulku s deseti brankami z osmi startů v základní sestavě, je mimochodem zajímavá i útočná statistika z nejvyšších soutěží. V nich totiž vstřelil k tomuto datu jen 14 branek. Dalších 29 si připsal ve druhých ligách.