Nejtěžší protivník, jakému kdy Griezmann čelil? Budoucí posila Barcelony...

Nejtěžší protivník, jakému kdy Griezmann čelil? Budoucí posila Barcelony...

Mistr světa z roku 2018 Antoine Griezmann z Atlétika Madrid už čelil velké spoustě prvotřídních protihráčů - jak na klubové, tak i na mezinárodní úrovni. Koho označil za toho vůbec nejlepšího?

Svěřenec Diega Simeoneho, který je doma na Wanda Metropolitano, se v tomto případě poklonil jednadvacetileté nizozemské naději Frenkie de Jongovi, jenž hraje za Ajax Amsterdam a za pár měsíců se odebere na barcelonský Camp Nou.

"Hodněkrát jsem na něj pokoušel vyvinout tlak, ale nikdy jsem neuspěl. Za nejtěžšího soupeře, proti jakému jsem kdy čelil a nastoupil, bych tak vybral právě De Jonga," pronesla bývalá opora San Sebastianu, která na mladíka narazila v roce 2018 v rámci Ligy národů.

Ačkoliv je katalánská posila za 75 milionů eur, která se bude hlásit kouči Ernestu Valverdemu po letní dovolené, stále velmi mladá, v Eredivisii už má odehráno 49 zápasů. Oporou nizozemského obra z Amsterdam Areny už je pětinásobný reprezentant Oranjes zhruba rok a půl.

A co tradiční otázka ohledně nejlepšího borce historie? Sedmadvacetiletý útočník jasno nemá. "To záleží na éře, ale řekl bych buď Messiho, nebo Cristiana Ronalda. Je to náročná otázka, protože jsem nikdy naživo neviděl hrát Pelého ani Maradonu. A samozřejmě je tu i Zinedine Zidane, který vyhrál mistrovství světa. To se Messimu ani Ronaldovi nikdy nepodařilo," rýpl si do hvězd Barcelony a Juventusu krajan Mbappého, Pogby, Llorise a spol.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.