Mistr světa Hernández v létě přestoupí za 80 milionů eur z Atlétika. Kam?

Francouzský levý obránce, jenž může ale nastupovat také na stoperu, Lucas Hernández v létě odejde z Atlétika Madrid do německého Bayernu Mnichov za 80 milionů eur. O jeho odchodu z hlavního města Španělska se spekulovalo už delší dobu, nejvíce však v souvislosti s Paris Saint-Germain. Mistr světa z roku 2018 se v Bayernu potká s jiným, nově příchozím krajanem.

Mistr světa Hernández v létě přestoupí za 80 milionů eur z Atlétika. Kam?

Do Bayernu totiž v létě přestoupí ze Stuttgartu také obránce Benjamin Pavard, jenž byl na zlatém mistrovství v Rusku s Hernándezem. Jak bylo již zmíněno výše, příchod třiadvacetiletého Hernándeze vyjde Bayern na 80 milionů eur, čímž mnichovský klub překoná svůj dosavadní přestupový rekord téměř dvojnásobně. Doposud byl nejdražším hráčem Bayernu další Francouz Tolisso, jenž přišel před dvěma lety z Lyonu za 41,5 milionů eur.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsme získali jednoho z nejlepších defenzivních hráčů světa,“ okomentoval rekordní přestup sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžič

V kabině Bayernu se Hernández potká s více Francouzi než pouze s Pavardem a Tolissem. V klubu jsou totiž také Kingsley Coman a Franck Ribéry, o nichž se však napříč německým tiskem šíří spekulace o možném odchodu. 

Hernández je odchovancem Atlétika a za jiný klub na seniorské úrovni nikdy nenastoupil. Za Atlético odehrál od svého profesionálního debutu v roce 2014 celkem 110 zápasům, ve kterých skóroval jednou.