S pokutou za vulgarismy už došlo i na představitele Viktorie. Šádek znevážil jméno fotbalu stejně jako Stoch či Kučera

S pokutou za vulgarismy už došlo i na představitele Viktorie. Šádek znevážil jméno fotbalu stejně jako Stoch či Kučera

Generální ředitel Viktorie Adolf Šádek, jenž se v Plzni spolupodílí na přestupové politice, byl etickou komisí FAČR potrestán pokutou 40 tisíc korun.

Mohou za to loňské vulgární výrazy, které směřoval na slavná pražská "S", čímž podle disciplinárního řádu "znevážil jméno fotbalu".

Západočeský funkcionář se provnil v květnu v rámci oslav titulu, kdy z jeho úst padaly věty jako "Kde mám ty mr*ky pražský?" či "Ať jdou do hajzlu. Plzeň je hlavní město České republiky fotbalu, tak to je a tak to bude."

Jednomu z čelních představitelů z Doosan arény tehdy nepomohla ani rychlá omluva. "Rád bych se omluvil za nešťastný výrok, který ode mne zazněl v rámci oslav ligového titulu. Nechal jsem se unést atmosférou a pod tíhou velkých emocí jsem vyřkl nevhodná slova, kterých upřímně lituji. Představitelům Sparty a Slavie už jsem se omluvil osobně. Touto cestou se omlouvám i části veřejnosti, které jsem se dotkl."

Stejnou částku mimochodem museli zaplatit slávistický záložník Miroslav Stoch za svůj pokřik "Smrt Spartě" a teplický středopolař Tomáš Kučera za nelichotivé výrazy na adresu Berbra, Pelty a Sparty v rapovém songlu "Off Season".

Jediný rozdíl je ten, že zatímco na Šádka si dodoatečně posvítil demokratickým hlasováním výkonný výbor, někdejšího hráče Plzně a Jihlavy poslali před komisi samotní Martin Malík a Roman Berbr.