Itálie, Anglie i Španělsko na kolenou! 7 cenných skalpů českých mládežnických výběrů

Reprezentační výběry od 15 do 20 let v jarní části sezony rozhodně nezahálely. Odehrály celou řadu zápasů na různých turnajích i v rámci kvalifikací a tu a tam se zrodil výsledek, za který můžeme být na mladé reprezentanty náležitě hrdí. Tuzemské naděje několikrát vytáhli i proti soupeřům z fotbalově daleko vyspělejších zemí. Podívejte se na výběr sedmi nejcennějších jarních skalpů českých mládežnických reprezentací.

Česko U16 – Belgie U16 4:2

Šestnáctka se v první polovině února vytáhla na turnaji v Dubaji, kde si postupně poradila se všemi třemi soupeři. Na úvod skolila silné Belgičany, kteří patří ve všech věkových kategoriích k evropské špičce. Hrdinou zápasu se stal záložník Adam Karabec. Talentovaný záložník pražské Sparty zařídil dvěma trefami v rozmezí pouhých tří minut český výběr klíčové vedení 3:1.

„Bylo to z naší strany velmi dobré utkaní včetně dobré organizace hry v obranné fázi. Ve druhém poločase jsme převedli kvalitu v mezihře, po zisku míče i v koncovce. Je to zasloužené vítězství z vyrovnaného utkání,“ hodnotil trenér Radek Bejbl.

Branky: 45+1. Drozd, 77. a 80. Karabec, 90+4. Náprstek - 55. Engels, 83. Hodouš vlastní.
Sestava: Četverík - Burgo, Vitík, Endl (52. Šimoník), Hodouš - Jambor, Drozd - Černák (81. Višinský), Karabec (81. Daněk), Uriča (65. Náprstek) - Hadaš (65. Vecheta).