Plzeň vyhrála v Budějovicích, Havel zařídil Klokanům bod. Mladá Boleslav doma znovu úspěšná

Desáté ligové kolo Fortuna ligy nabídne v neděli derby pražských S, kolo ale začalo už v pátek duelem mezi Bohemians 1905 a Zlínem. Ševci ve Vršovicích dvakrát vedli, tři body si ale na Moravu neodvezli. Slovácko doma remizovalo s Teplicemi, stejný výsledek souběžně uhrála i Opava s Libercem. V záchranářském souboji mezi Příbramí a Karvinou vyhráli hosté 2:0. Vicemistr Viktoria Plzeň ve stínu derby zavítala do Českých Budějovich, kde si poradila výsledkem 3:0 a odváží si plný bodový zisk. Slaví i Mladá Boleslav, která porazila Baník 2:0 a vyhrála pošesté v řadě na domácím trávníku. Kolo uzavřel Jablonec s Olomoucí výsledkem 2:2.

Zlín šel po pošemetné situaci v úvodu zápasu do vedení zásluhou Tomáše Wágnera, který vstřelil svůj první gól za Zlín, kde hostuje z Mladé Boleslavi. Klokani ale po individuální akci Antonína Vaňíčka s trochou štěstí srovnali, vyrovnávací gól vstřelil navrátilec Milan Havel. Dominik Mašek poslal však Ševce do vedení znovu před přestávkou střelou z dálky. Byl to ale opět Havel, který vyrovnal na 2:2. Klokani byli v druhé polovině zápasu lepší, vítězný gól se jim ale vstřelit nepodařilo a se Zlínem doma remizovali 2:2.

Slovácko si po prohře na Slavii připsalo do tabulky bod. Teplice sice v Uherském Hradišti šly do vedení už v polovině poločasu, před přestávkou ovšem srovnal Baníkovec ve službách Slovácka Ondřej Šašinka. Ve druhé půli žádná branka nepadla a Slovácko se tak s Teplicemi o body musí podělit.

Karviná se postupně dostává z krize na úvod sezóny a svědčí o tom i poslední vítězství v Příbrami. Svěřenci trenéra Františka Straky vyhráli díky brankám Smrže a Ndefeho a posunuli se na dvanáctou příčku v tabulce. Po výhře 4:1 ve Zlíně se jedná teprve o druhé vítězství v sezóně pro Karvinou.

Velkou krizi prožívá Opava, za poslední utkání dokázala uhrát pouze jeden bod, paradoxně s mistrovskou Slavií. Po prohře v Olomouci před týdnem se jí doma proti Liberci dařilo podstatně lépe, ani tentokrát z toho ale nebylo vítězství. Liberec šel do vedení v 53. minutě, Opava ale brzy srovnala a nerozhodný stav udržela až do konce utkání.

Viktoria Plzeň se v Českých Budějovicích bodově dotáhla na pražskou Slavii, ta ale v případě bodového zisku v derby zůstane v čele tabulky. Budějovice se naopak nachází na předposledním místě v tabulce. O výsledku 3:0 rozhodl první poločas, skóre otevřel Michael Krmenčík a na 2:0 zvýšil Roman Procházka. Poslední slovo měl ale žolík Tomáš Chorý, jenž v nastavení druhé půle upravil skóre na konečných 3:0.

Šestý zápas v domácím prostředí odehrála Mladá Boleslav a pošesté získala všechny body. Tentokrát si v ofenzivně laděném utkání poradila s ostravským Baníkem. Hosté chtěli především uhlídat ofenzivní domácí duo Mešanovič - Komličenko. To se sice povedlo, hosté ale neubránili záložníka Marka Matějovského. Ten již v šesté minutě připravil branku pro Tataeva a hned v úvodu druhé půle zasadil hostům po jeho přihrávce konečný direkt středopolař Hubínek.

O derby Sparta Praha - Slavia Praha se detailně psalo zde.

Kolo uzavřel v pondělí duel Jablonce se Sigmou Olomouc. Skóre otevřel domácí Jovovič, ten stejný hráč si ale poté srazil míč do vlastní sítě a i když de facto skóroval dvakrát, skóre bylo 1:1. Jablonec si ale ve druhé půli vzal zásluhou Doležala vedení zpět, Sigma ovšem stihla před konečným hvizdem zareagovat a její Václav Pilař stanovil konečné skóre 2:2.

Fortuna liga, 10. kolo:

Bohemians 1905 - Zlín 2:2 (1:2)

Branky: 23. a 49. Havel  – 6. Wágner, 45+1. Mašek
Žluté karty: 38. Vodháněl, 46. Keita – 10. Folprecht, 36. Poznar
Červená karta: 78. Folprecht (Zlín)
Domácí: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – Havel, Jindřišek, Vacek (46. Keita), Podaný – Vaníček (46. Rada), Ugwu (76. Bartek), Vodháněl, trenér: Hašek
Hosté: Dostál – Fantiš, Buchta, Azackij, Bartošák (52. Džafić) – Mašek (90+2. Giorgadze), Folprecht, Jiráček, Čanturišvili – Poznar – Wágner (74. Železník), trenér: Csaplár
Diváci: 4 301
Rozhodčí: Adámková – Kubr, Podaný

Slovácko - Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 45. Šašinka – 22. Mareš
Žluté karty: 48. Šašinka, 55. Hofmann, 67. Reinberk – 62. Vondrášek
Domácí: Trmal – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek – Petržela (76. Kalabiška), Daníček, Havlík, Navrátil (89. Hellebrand) – Šašinka – Zajíc, trenér: Svědík
Hosté: Grigar – Jeřábek, Čmovš, Shejbal – Vondrášek, Kodeš, Kučera, Žitný, Hyčka – Mareš (90+1. Jindráček), Řezníček (89. Vyhnal), trenér: Hejkal
Diváci: 3 786
Rozhodčí: Proske – Kotík, Vodrážka

Příbram - Karviná 0:2 (0:1)

Branky: 23. Smrž, 66. Ndefe
Žluté karty: 8. Petráň, 11. Čonka, 76. Ba Loua, 84. Hrdlička, 88. Petkov (všichni Karviná)
Domácí: Boháč – Tregler (36. Nový), Kodr, Šimek, Antwi (72. Stuparevič) – Alvir, Rezek, Soldát, Zeman – Polidar – Škoda (59. Voltr), trenér: Nádvorník
Hosté: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Lingr (68. Putyera), Smrž, Hanousek, Ba Loua (86. Moravec) – Petkov, Petráň, trenér: Straka
Diváci: Bude doplněno
Rozhodčí: Machálek - Horák, Batík

Opava - Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 59. Dedič – 53. Musa
Žluté karty: 42. Dedič, 69. Zavadil – 35. Pešek, 50. Breite, 77. Oscar, 90+1. Kačaraba
Domácí: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Zavadil – Šulc (76. Souček), Jursa (60. Mondek), Manzia (84. Helebrand) – Dedič, trenér: Kopecký
Hosté: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mikula, Hybš – Malinský (86. Mara), Breite, Oscar, Pešek (74. Koscelník) – Baluta (90+1. Karafiát) – Musa, trenér: Hoftych
Rozhodčí: Franěk – Blažej, Vlasjuk

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)

Branky: 18. Krmenčík, 32. Procházka, 90+3. Chorý
Žluté karty: 2. Havel, 70. Schranz, 80. Rabušic (všichni Dynamo České Budějovice)
Domácí: Staněk – Kladrubský, Havel, Kulhánek, Helešic – Havelka, Javorek – Delarge (46. Mustedanagić), Schranz, Brandner (81. Mršič) – Rabušic, trenér: Horejš
Hosté: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Limberský – Kalvach, Procházka – Kopic, Hořava, Kovařík (64. Hloušek, 73. Mihálik) – Krmenčík (90. Chorý), trenér: Vrba
Diváci: 6 143
Rozhodčí: Berka – Moláček, Vaňkát

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 6. Tatajev (Matějovský), 49. Hubínek (Matějovský)
ŽK: 7. Komličenko, 70. Tatajev – 66. Stronati, 67. Šindelář
Domácí: Stejskal – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Fulnek – Bucha, Hubínek, Matějovský (C), Jiří Klíma (71. Túlio) – Komličenko, Mešanović (87. Budínský).
Hosté: Budinský – Fillo, Stronati, Procházka, Fleišman (C) – Reiter, Jánoš (24. R. Hrubý), Šindelář, Holzer (54. Smola) – Diop (68. Baroš), Kuzmanović.
Diváci: 4324
Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kříž

Jablonec - Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branky: 19. Jovović, 66. Doležal – 31. Jovović (vl.), 84. Pilař
Žluté karty: 82. Plšek (Sigma Olomouc)
Domácí: Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovović (72. Kratochvíl), Hübschman, Považanec, Sýkora – Matoušek (79. Acosta, 85. Chramosta), Doležal, trenér: Rada
Hosté: Reichl – Hála (72. Texl), Beneš, Jemelka, Vepřek – Greššák (75. Nešpor) – Zahradníček, Houska, González (82. Pilař), Falta – Plšek, trenér: Látal
Diváci: 2 529
Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Novák