Látal je za pokračování v Sigmě vděčný a hlásí: Bylo by skvělé udělat úspěch v podobě zisku pohárové trofeje

Látal je za pokračování v Sigmě vděčný a hlásí: Bylo by skvělé udělat úspěch v podobě zisku pohárové trofeje

Sigma Olomouc, kterou uprostřed pracovního týdne vyprášil dvanáctý tým druhé nejvyšší soutěže 1. SK Prostějov, si pojistila služby mladého obránce Radka Látala.

Syn vicemistra Evropy z roku 1996, jenž sedí na hanáctkém Andrově stadionu na trenérské lavičce, se na současné adrese smluvně zavázal až do 30. června 2023, čili na příští tři sezony.

Olomoucký odchovanec, jenž v minulém soutěžním ročníku pomáhl juniorce k ovládnutí její soutěže, už má na svém kontě také šest ligových startů za áčko.

"Jsem vděčný za to, že můžu pokračovat v Sigmě Olomouc. Je to klub, ve kterém jsem vyrostl a na kterém mi velmi záleží," pronesl na webu sigmafotbal.cz dvaadvacetiletý fotbalista, jenž poprvé debutoval za první tým Sigmy ještě ve FNL v sezoně 2016/2017.

Svůj premiérový prvoligový rok může stále zakončit ziskem domácího poháru, ve kterém dosud naskočil do všech tří utkání proti Líšni, Dukle i Jablonci.

Jeho klub je totiž v semifinále, ve kterém ho čeká Liberec. "Bylo by skvělé udělat úspěch v podobě zisku pohárové trofeje. Věřím, že nás v této sezóně čekají vzrušující okamžiky," uzavřel bývalý hráč Pardubic, jehož klub čeká o víkendu přípravný dvojzápas se Zbrojovkou Brno.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.