Odrovnání Salaha ve finále Ligy mistrů? To byl od Ramose geniální tah, myslí si Chiellini

Odrovnání Salaha ve finále Ligy mistrů? To byl od Ramose geniální tah, myslí si Chiellini

Zkušený obránce z řad italského Juventusu se v rozhovoru pro deník AS rozpovídal o finále Ligy mistrů z roku 2018, kde Liverpool válčil s Realem Madrid, jemuž podlehl 1:3.

Z tohoto zápasu lze snadno vyčíst, že dokud byl na hřišti Mohamed Salah, Liverpool na svého soupeře tlačil a víceméně kontroloval i samotný průběh. Pak ovšem došlo k osobnímu souboji, v němž se ruka egyptského křídelníka zahákla pod tělo Ramose, jenž padal k zemi. A neštěstí bylo rázem na světě.

„Kritici mohou říct, že je Ramos explozivní, necitlivý a že občas zaviní extra góly, ale zároveň má charakteristiky, které nikdo jiný nemá. Úplně bez problému by z něj z fleku mohl být útočník a rovněž je to nepostradatelný hráč do důležitých utkání. A proč nepostradatelný? Protože dělá rozhodnutí, která se pohybují mimo lidské chápání,“ zmiňoval Chiellini, který tím reagoval třeba právě na ten faul na Salaha.

„To, jak Salaha odrovnal, byl v ten moment naprosto geniální tah. Ramos vždy říkal, že ho nechtěl zranit, ale určitě si musel být vědom, že když jakéhokoliv protihráče takto chytíte, tak mu v devíti z deseti případů zlomíte paži,“ připomínal zkušený italský obránce zákrok, po němž musel egyptský křídelník ze hřiště, načež Real začínal vyrovnávat hru a nakonec pak i převzal otěže.

„Ramos je prostě důležitý člověk. Bez něho by hráči jako Varane, Carvajal nebo Marcelo nebyli tak dobří. Kdyby tam nebyl, pak je madridská obrana bezradná,“ uzavřel Chiellini.