Guardiola uvedl, kdo je nejlepší záložník světa. S jeho názorem se dá jen těžko přít

Guardiola uvedl, kdo je nejlepší záložník světa. S jeho názorem se dá jen těžko přít

Jeden z nejlepších manažerů světa a současný lídr lavičky druhého celku z Premier League se pokusil vysvětlit, koho a proč považuje za nejlepšího záložníka na světě.

Pro nás všechny asi nebude žádným překvapením, že si renomovaný španělský kouč pro svůj výběr zvolil člena ze svého kádru. Jedná se o hráče, který se ještě v minulé sezoně podepsal pod nejvíce vytvořených šancí napříč všemi evropskými soutěžemi.

„Kevin De Bruyne má v sobě něco speciálního. Aktuálně je to nejlepší záložník světa. Umí číst hru, dokáže běhat, spoluhráčům jde příkladem, proměňuje za nás pokutové kopy… Má toho v sobě opravdu hodně,“ zmínil Guardiola, přičemž vtipně vytkl zrovna i penalty, které Citizens měli dříve potíže proměňovat. 

Potíží pro belgického kreativního hráče v této sezoně bylo, že se často nacházel na marodce a svému mužstvu tak nemohl pomoct, aby společnými silami stáhli ten velký bodový rozdíl na první Liverpool.

Manchester City nemá za sebou z hlediska výsledků zrovna nejlepší ročník, ale poslední výhra 4:0 právě nad prvním celkem tabulky dodala hráčům trenéra Guardioly nový impuls.

„Gratulace Liverpoolu, tento rok jste to zvládli, ovšem my jsme ukázali, že už teď jsme připraveni na další sezonu!“ pronesl odhodlaně Phil Foden.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.