Historická výhra Manchesteru United v číslech

Manchester United ve včerejším šlágru rozdrtil Southampton neuvěřitelným způsobem a vyrovnal či překonal hned několik rekordních počinů.

Manchester United devíti góly smetl Southampton a vyrovnal či překonal několik rekordů. Výsledkem 9:0 skončily v historii Premier League ještě dva zápasy.

V roce 1995 stejně zvítězil Manchester United nad Ipswichem, když se o to pěti góly zasloužil Andy Cole. Druhý stejný výsledek přišel v říjnu roku 2019, u toho byl pro změnu Southampton, který devítku inkasoval proti Leicesteru.

V již zmíněném střetnutí United s Ipswichem skóroval i Eric Cantona, kterého včerejším zásahem dorovnal Marcus Rashford. Pro anglického útočníka to byl 83. zásah v dresu Manchesteru United.

Podruhé jsme se v Premier League dočkali momentu, kdy měl jeden tým v jednom utkání sedm různých střelců. Jako druhému týmu se to podařilo Chelsea v roce 2012 v duelu proti Aston Ville. Při vítězství 8:0 tehdy dvakrát skóroval Ramires, po jednom zásahu si připsali Fernando Torres, David Luiz, Branislav Ivanovič, Frank Lampard, Oscar a Eden Hazard.

United podruhé v této sezóně vstřelili alespoň šest branek, což se Rudým ďáblům podařilo naposledy v ročníku 2000/01. Šestku tehdy inkasoval Bradford a také Arsenal. V téže sezóně United porazili Southampton na Old Trafford 5:0.

A ještě jeden zápis do historie. United podruhé v sezóně zaznamenali alespoň čtyři branky do poločasu. Kromě Southamptonu bylo o půli rozhodnuto i v utkání s Leedsem. Když se to stalo Manchesteru naposledy, vládl ještě Sir Alex Ferguson. Respektive, za sebou měl jen deset let, jelikož se jednalo o sezónu 1997/98.