Ševčenko po porážce v derby: Jedno velké zklamání...

Ševčenko po porážce v derby: Jedno velké zklamání...
OBSAHUJE OHLASY

Hodně rozmrzelý byl po další bodové ztrátě Janova trenér Andrij Ševčenko. Jeho svěřenci totiž po domácí prohře v městském derby se Sampdorií i nadále zůstávají po sedmnáctém kole na sestupové příčce Serie A.

Janov v derby vůbec nezvládl začátky obou poločasů. Inkasoval totiž dva góly na začátku obou poločasů. V sedmé minutě nejdříve otevřel skóre Manolo Gabbiadini a krátce po návratu z kabin zvyšoval Francesco Caputo na 2:0. Po třetí inkasované brance pak už Ševčenkovi svěřenci stačili pouze kosmeticky upravit na 1:3 ze svého pohledu.

"Dnešek představuje jedno velké zklamání. Nikdo nechce prohrát derby, doufali jsme v dobrý výkon, jenomže jsme soupeři hned na začátku darovali první branku. První poločas byl špatný, po změně stran jsme na vývoj dokázali zareagovat, jenomže to už bylo pozdě," hodnotil nevydařené derby Ševčenko.

Ten usedl na lavičku Janova začátkem listopadu, ale Janov pod jeho vedením zatím nevzkvétá. Z pěti zápasů pod vedením někdejšího trenéra ukrajinské reprezentace Janov zatím vytěžil pouze jeden jediný bod za bezbrankovou remízu s Udinese. V tabulce se tak svěřenci bývalého kanonýra AC Milán nebo londýnské Chelsea propadl na předposlední místo. Na svém kontě má přitom jen deset bodů.

"Zkoušíme nové věci a zlepšení se stále nedostavuje v takové míře, jak jsme si představovali. Dnes jsme změnili taktiku, zareagovali a vypracovali si šance, ale musíme tomu věřit neustále, od druhého poločasu je třeba se odrazit," dokončil hodnocení zápasu ukrajinský kouč, který má tak stále o čem přemýšlet.

Zdroj: Eurofotbal.cz

 Daněk se Trpišovskému líbil i v útoku. Zamíří olomoucká naděje do Slavie?

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.