Barážové změny před odletem do Stockholmu: Pavlenku nahrazuje Heča, místo Schicka dorazí Jurečka

Barážové změny před odletem do Stockholmu: Pavlenku nahrazuje Heča, místo Schicka dorazí Jurečka

Když český národní tým zahájil v Praze reprezentační sraz před baráží, Jaroslav Šilhavý nemohl přivítat v Německu působící tandem Jiří Pavlenka a Patrik Schick.

Oba chybí kvůli zdravotním důvodům, s tím, že kanonýr Bayeru Leverkusen nestihl doléčit svalové zranění a na soupisce národního mužstva byli nahrazeni dvojicí Milan Heča a Václav Jurečka.

"Věřili jsme, že Patrik bude k dispozici. Před týdnem začal trénovat, ale do plného tréninku s týmem se nakonec zapojí až teď. Je to pro nás velká ztráta. Ale jsme domluvení, že bychom se v případě postupu do finále spojili a řekli si, jaký je Patrikův stav před zápasem v Polsku. Existuje tak možnost, že by se připojil v průběhu srazu," ozřejmil na webu fotbal.cz Jaroslav Šilhavý.

Kromě Schicka s Pavlenkou chybí také Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil, Ševčík, Vydra či Mandous, s tím, že za normálních okolností by zřejmě neabsentovali ani Kúdela, Novák nebo Provod.

V pondělí dostal volno také Jan Kuchta z Lokomotivu Moskva, který se žení. "Honza měl svatbu naplánovanou dlouho dopředu ještě v době, kdy ani nebyl v reprezentaci. V neděli absolvoval program, který čeká ostatní hráče. A od úterního rána bude naplno k dispozici reprezentaci. Zaprvé bychom mu chtěli popřát štěstí a spoustu spokojených let a zadruhé věříme, že bude na tomto srazu i díky svatbě v takové psychické pohodě, že nám pomůže v boji o postup na mistrovství světa," přidal na stránkách repre.fotbal.cz reprezentační manažer Libor Sionko.

V pondělí měli hráč na programu lehčí trénink, na některé jedince čekala individuální regenerace a ještě proběhne první video příprava. Od úterý se tréninková náročnost zvýší a ve druhé polovině dne se navíc celá výprava přesunuje do Stockholmu, kde se bude hrát již ve čtvrtek.

Aktuální nominace české repre:

Brankáři: Milan HEČA, Jindřich STANĚK, Tomáš VACLÍK.

Obránci: Jakub BRABEC, Milan HAVEL, Aleš MATĚJŮ, Tomáš PETRÁŠEK, David ZIMA, Jaroslav ZELENÝ.

Záložníci: Antonín BARÁK, Tomáš HOLEŠ, Jakub JANKTO, Ladislav KREJČÍ, Ondřej LINGR, Lukáš MASOPUST, Jakub PEŠEK, Michal SADÍLEK, Tomáš SOUČEK, Jan SÝKORA.

Útočníci: Adam HLOŽEK, Václav JUREČKA, Jan KUCHTA, Tomáš PEKHART.

Feyenoord? Hodně nepříjemný soupeř, Slavia se Sorem bude ale silnější, prorokuje Švancara

Zdroj: fotbal.cz