Události 14. kola FORTUNA:LIGY: Jirka odehrál nejlepší duel za Plzeň, Slavii kromě Olayinky pomohlo i video

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Zatímco Sparta kvůli přeloženému utkání Slovácka v Evropské konferenční lize odpočívala, Plzeň si s chutí zastřílela a nedala šanci Zlínu. Podobně dopadlo i malé pražské derby, i přes počáteční vedení Bohemky s přehledem uspěla Slavia. Baník nečekaně udeřil ze vzduchu, FORTUNA:LIGA má poté nového nejlepšího střelce. 

Jirka ve spolupráci s Chorým odehrál nejlepší zápas za Viktorku

Plzeňská Viktorka předvádí v lize nadále spolehlivé výkony. Další vítězství si úřadující mistr připsal ve Zlíně a šlo o nejvyšší venkovní výhru Plzně na půdě Zlína v éře samostatné České republiky.

Zaskvěla se letní posila Erik Jirka. Pětadvacetiletý středopolař si připsal asistenci a především své úvodní dvě branky za Viktorkii Plzeň. „Erik ukázal, že kvalitu má, v ofenzivní činnosti je velmi dobrý. Musí ještě zapracovat na defenzivě, ale předpoklady má velké,“ netajil spokojenost Michal Bílek.

Jirkovi zdatně sekundoval Tomáš Chorý, který naopak k brance nachystal dvě parádní přihrávky. „Odehrál fantastický zápas, už před ním mi říkal, že dnes bude mít tři body,“ chválil svého spoluhráče Tomáš Chorý.

Foto: FC Viktoria Plzeň