Události 14. kola FORTUNA:LIGY: Jirka odehrál nejlepší duel za Plzeň, Slavii kromě Olayinky pomohlo i video

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Zatímco Sparta kvůli přeloženému utkání Slovácka v Evropské konferenční lize odpočívala, Plzeň si s chutí zastřílela a nedala šanci Zlínu. Podobně dopadlo i malé pražské derby, i přes počáteční vedení Bohemky s přehledem uspěla Slavia. Baník nečekaně udeřil ze vzduchu, FORTUNA:LIGA má poté nového nejlepšího střelce. 

Pozici nejlepšího střelce převzal Řezníček

Novým nejlepším kanonýrem FORTUNA:LIGY je po čtrnáctém kole kapitán brněnské Zbrojovky Jakub Řezníček. Zkušený čtyřiatřicetiletý útočník pomohl gólem k domácí výhře nad Libercem v poměru 3:0 a svůj aktuální účet zaokrouhlil na rovných deset zásahů.

V lize se takovou střeleckou produktivitou mohl pyšnit snad jen v sezóně 2014/15, kdy oblékal dres Příbrami a v šestnácti zápasech zaznamenal devět branek.

„Moc dobře víme, že Kuba dávat góly umí. Doufali jsme, že by mohl navázat na svou střeleckou formu z minulé sezóny, kdy byl hlavním článkem našeho postupu. A on na to navázal. Pracuje velmi dobře a spokojenost je oboustranná,“ hodnotil svého svěřence kouč Richard Dostálek. 

Řezníček v posledních pěti duelech skóroval šestkrát a bilanci si může v podzimní části ještě vylepšit v domácím utkání se Sigmou Olomouc a venkovními střetnutími v Českých Budějovicích a v Plzni.

Foto: FC Zbrojovka Brno