Události 14. kola FORTUNA:LIGY: Jirka odehrál nejlepší duel za Plzeň, Slavii kromě Olayinky pomohlo i video

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Zatímco Sparta kvůli přeloženému utkání Slovácka v Evropské konferenční lize odpočívala, Plzeň si s chutí zastřílela a nedala šanci Zlínu. Podobně dopadlo i malé pražské derby, i přes počáteční vedení Bohemky s přehledem uspěla Slavia. Baník nečekaně udeřil ze vzduchu, FORTUNA:LIGA má poté nového nejlepšího střelce. 

Slavii pomohlo video a především dvougólový Olayinka

Slavia zvládla další derby, i když tentokrát se to neobešlo bez kontroverze. V Ďolíčku už po dvou minutách skóroval Roman Květ a potvrdil svou vynikající formu. Po necelých dvou minutách ale srovnal účet Peter Olayinka.

Rozhodující momenty přišly krátce před půlhodinou hry. Bohemka se dožadovala penalty po zákroku Jakuba Hromady na Erika Prekopa. Rozhodčího k posouzení možné penalty vyzvalo i video, Tomáš Klíma posoudil opakovaný záběr, penaltu ale nenařídil.

Naopak na druhé straně viděl střet Antonína Křapky s Václavem Jurečkou a pokutový kop i přes nedoporučení ze strany VARu nařídil. „Soupeř vyhrál zaslouženě, ale mám z toho ohromnou pachuť. Jestli to byla penalta, měla být i na druhé straně. Celkově metodice VARu vůbec nerozumím. Tohle mě štve. Slavia je kvalitní tým, ale takovou pomoc nepotřebuje,“ měl jasno lodivod Klokanů Jaroslav Veselý.

Domácím byla navíc zřejmě upřena ještě jedna penalta, a to ve chvíli, kdy Josef Jindřišek trefil ruku Aihama Ousoua. Trochu tak zanikl jinak vynikající výkon útočníka hostí Petera Olayinky, který si kromě vyrovnávací trefy vyměnil ve druhé půli „pozdravy“ se střídajícím Ondřejem Lingrem a celkem zapsal dvě branky a jednu asistenci.

Foto: SK Slavia Praha