Stuttgart sebral Dortmundu výhru v nastavení, Bayern i Union Berlín doma remizovaly

Fotbalisté Schalke ve 28. kole německé ligy v záchranářském souboji porazili 5:2 Herthu Berlín a poslali ji místo sebe na poslední místo tabulky. Český reprezentant Alex Král odehrál za vítěze celý zápas. Za domácí se v prvním poločase prosadili Skarke a Bulter, hosté v nastavení snížili zásluhou Jovetiče. Schalke však po přestávce rozhodlo, když se podruhé prosadil Bulter a také Terodde a Kamiński. Za Herthu na 2:4 snížil Richter. Union Berlín v německé fotbalové lize remizoval doma 1:1 s Bochumí, která je v tabulce patnáctá a bojuje o záchranu. Union je třetí a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí sedm bodů. Na jeden bod se k berlínskému celku v 28. kole přiblížilo Lipsko.

Schalke se dočkalo první výhry po čtyřech kolech a opustilo poslední místo tabulky, kam klesla Hertha. V tabulce si polepšilo na 16. místo, které znamená účast v baráži. Od příček zajišťujících záchranu dělí celek z Gelsenkirchenu dva body. Hertha za dnešním soupeřem zaostává o dva body, předposlední Stuttgart je za Schalke o jeden bod.

Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali v německé lize s Hoffenheimem 1:1, ale dál vedou tabulku o dva body. Druhý Dortmund přišel ve Stuttgartu v sedmé minutě nastavení o vítězství a musel se spokojit s výsledkem 3:3. Tomáš Koubek si zachytal v bundeslize poprvé od loňského října, poráže Augsburgu 2:3 s Lipskem nezabránil.

Bayern po porážce 0:3 ve čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City neuspěl ani v domácí soutěži, i když dal první gól. Po čtvrthodině Comanův střílený centr zpracoval Pavard a z bezprostřední blízkosti překonal Baumanna.

Přes herní převahu se Bayernu nepodařilo zvýšit náskok a v 71. minutě vyrovnal z přímého kopu nejlepší střelec hostů Kramarič. Hoffenheim s českým obráncem Kadeřábkem v základní sestavě poté přežil závěrečný tlak Bayernu, a to zejména díky skvěle chytajícímu Baumannovi.

Na lídra tabulky se mohl bodově dotáhnout Dortmund, který po prvním poločase vedl nad Stuttgartem 2:0 díky gólům Hallera a Malena. Ve 39. minutě byl navíc vyloučen domácí Mavropanos.

Sestupem ohrožený Stuttgart však dokázal i v deseti vyrovnat. V 78. minutě se díky šťastné teči prosadil po čtyřech minutách na hřišti Coulibaly a za šest minut vyrovnal Vagnoman. Hosté v infarktovém závěru šli znovu do vedení, ve třetí minutě nastavení se z dorážky trefil Reyna. V sedmé minutě nastavení zachránil domácím bod Silas a Stuttgart se posunul na 16. příčku.

Na třetí místo se před Union Berlín dostalo Lipsko, kterému zařídil výhru nad Augsburgem útočník Werner, který v prvním poločase dvakrát překonal Koubka a na třetí gól domácích přihrál. Německý reprezentant pokořil hranici 100 bundesligových branek, potřeboval na to 244 utkání. Čtrnáctý Augsburg v závěru již pouze snížil zásluhou Vargase.

Domácí hráči Unionu Berlín se proti Bochumi se ujali vedení v závěru poločasu, kdy se z přímého kopu prosadil Juranovič. Bochum vyrovnala po deseti minutách druhého poločasu z penalty. Po faulu Lajdúního se prosadil Stöger.

V 61. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Unionu Jaeckel a o tři minuty později videorozhodčí odvolal branku domácího Riemanna kvůli ofsajdu. Pět minut před koncem měl Union velkou šanci rozhodnout, ale Behrens hlavičkoval mimo.

Zápas mezi Wolfsburgem a Leverkusenem skončil bezbrankovou remízou. Adam Hložek nastoupil v základní sestavě Bayeru a hrál do 78. minuty, kdy ho nahradil Adli. Patrika Schicka stále trápí zranění třísel. Leverkusen je dál šestý.

Bundesliga - 28. kolo:

Schalke - Hertha Berlín 5:2

Branky: 14. a 78. Bulter, 3. Skarke, 48. Terodde, 90.+2 Kamiński - 45.+2 Jovetič, 84. Richter

Stuttgart - Dortmund 3:3

Branky: 78. Coulibaly, 84. Vagnoman, 90+7. Silas - 26. Haller, 33. Malen, 90+3. Reyna

Frankfurt - Mönchengladbach 1:1

Branky: 83. Kolo Muani - 13. Hofmann

Brémy - Freiburg 1:2

Branky: 47. Philipp - 67. Sallai, 71. Höler

Union Berlín - Bochum 1:1

Branky: 45.+3 Juranovič - 55. Stöger z pen.

Wolfsburg - Leverkusen 0:0