Hráč kola: Jurečka prožil nejpovedenější večer kariéry, Juroška podržel Baník a Vízek se letošní premiéry nezalekl

HRÁČ KOLA

Hlavní hvězdou úvodního kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY je naprosto s přehledem Václav Jurečka, který čtyřmi góly rozmetal naděje Bohemky na odplatu z nedávného vzájemného utkání. Baník se tentokrát mohl spolehnout na Jana Jurošku, který kromě dvou asistencí zapsal i premiérovou trefu za ostravský celek. Letošní premiéru prožil gólman Hradce Králové Patrik Vízek, v boji o konečnou sedmou pozici byl vidět i Jakub Hora.

Jakub Hora (SK Dynamo České Budějovice)

O konečnou sedmou pozici by si rády zahrály České Budějovice. V domácím prostředí prohrávaly s Libercem již po deseti minutách o dvě branky, zbraně ale nesložily a i zásluhou Jakuba Hory duel otočily. Po vítězství 3:2 tak nyní mají k duelu o sedmou příčku blíže.

Bývalý záložník Teplic se poprvé ukázal ve 25. minutě, po jeho chytré přihrávce na hranici pokutového území snížil Patrik Hellebrand. Po změně stran rozehrál Hora přímý kop a z třetí trefy v sezóně se mohl radovat bek Martin Králik. Dvaatřicetiletý středopolař se mohl dočkat i třetí asistence, po jeho dalším přímém kopu ale Hellebrand tentokrát zamířil do horní tyče.