Plzeň v přípravě šesti góly deklasovala Chrudim a připsala si další jasnou výhru v řadě. Boleslav v přestřelce remizovala s Duklou

Fotbalisté Plzně si v letní přípravě připsali další vysoké vítězství. Západočeši rozstříleli druholigovou Chrudim 6:0 a vyhráli i čtvrtý zápas v rámci přípravy na novou sezonu. Ve všech případech Viktoria porazila soupeře z nižších soutěží.

Staronový plzeňský trenér Miroslav Koubek stejně jako v předchozích přípravných zápasech nasadil do obou poločasů odlišnou sestavu. Západočeši na stoperu zkoušeli jednadvacetiletého Liberijce Sampsona Dweha, kterého testují kvůli velké marodce v obraně. O šest gólů se podělilo šest různých střelců, pětkrát favorit skóroval v úvodním dějství. Poprvé se za Viktorii trefila nová posila Ibrahim Traoré.

Třetí tým uplynulé ligové sezony dal v letní přípravě již 30 branek. Další utkání odehraje Plzeň už na zahraničním soustředění, v pátek změří síly s Hamburkem.

Přípravné fotbalové utkání:

Viktoria Plzeň - Chrudim 6:0 (5:0)

Branky: 19. Hejda, 27. Chorý z pen., 34. Vlkanova, 35. Kopic, 41. Traoré, 81. Durosinmi.

Sestava Plzně:

I. poločas: Jedlička - Hejda, Dweh, Jemelka - Cadu, Traoré, Bucha, Sýkora - Kopic, Vlkanova - Chorý.

II. poločas: Jedlička - Řezník, Paluska, Dweh (79. Hašek), Holík - Jirka, Kalvach, Květ, Mosquera - Kliment - Durosinmi. Trenér: Koubek.

Tychy - MFK Karviná 3:2 (0:2)

Branky: 49. Rumin, 72. Szpakowski, 80. Bieroňski - 4. Papalelé, 33. Krčík.

Sestava Karviné:

I. poločas: Lapeš - Hošek, Krčík, Traore, Žídek - Žák, Boháč - Memič, Budínský, Papelelé - Franko.

II. poločas: Ciupa - Hošek (61. Moses), Bederka, Kauan, Antovski - Bartl, Moses (61. Motyčka) - Vinicius, Málek (70. Ezeh), Rezek - Adeleke. Trenér: Hejdušek.

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 4:4

Branky: 94. a 115. Mareček, 19. Mašek, 20. Jawo - 42. Čunta, 52. Červenka z pen., 57. Moulis z pen., 67. Šebrle.

Sestava M. Boleslavi:

Prvních 60 minut: Mikulec - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek - Sakala, Matějovský (46. Kubista), Mašek, Ladra - Jawo, Pulkrab.

Druhých 60 minut: Šeda - Kodad, Šimek, Donát, Jaroš - Mareček, Král, Kubista (91. Žitný), Vaníček (91. Dancák) - Hilál (91. Látal), Vojta. Trenér: Kulič.

Dynamo České Budějovice - Táborsko 3:3 (2:1)

Branky: 34. Matoušek, 44. Hais, 64. Čermák - 8. Bláha, 49. Dordič, 77. Ede.

Sestava Č. Budějovic:

I. poločas: Šípoš - Králik, Broukal, Sladký - Čmelík, Hellebrand, Matouš Nikl, Bastl - Ondrášek, Matoušek, Hais.

II. poločas: Šípoš - Čoudek, Brabec, Havel - Pařízek, J. Hora, Hák, Čermák, Šimoník - V. Hora, Adediran. Trenér: Marek Nikl.

1. FC Slovácko - Skalica 3:1 (1:0)

Branky: 8. Havlík, 48. Sinjavskij, 87. Vecheta - 89. Yao.

Sestava Slovácka: Fryšták (60. Heča) - Bartoš (60. Reinberk), Hofmann (60. Srubek), Onuoha (60. Kadlec), Kalabiška (60. Doski) - Sinjavskij (60. Petržela), Kudela (60. Daníček), Havlík (60. Trávník), Kim Sung-pin (75. Sinjavskij), Brandner (75. Kudela) - Mihálik (60. Vecheta). Trenér: Svědík.

Lech Poznaň - Slovan Liberec 1:3 (0:1)

Branky: 56. Nadolski - 34. Chaluš, 72. Horský, 84. Rabušic.

Sestava Liberce: Vliegen (46. Bačkovský) - Prebsl, Chaluš (60. Govaers), Purzitidis - Ghali (46. Lehoczki), Doumbia (60. Lexa), Frýdek (46. Višinský), Varfolomejev (46. Polyák), Mikula (60. Hudák) - Tupta (60. Rabušic), Kulenovič (46. Horský). Trenér: Kozel.

Fk Teplice - Vlašim 3:2 (1:1)

Branky Teplic: 39. Beránek, 89. Urbanec, 90. Vachoušek.

Sestava Teplic:

I. poločas: Mucha - Knapík, Mareček, Mičevič - Bílek, Křišťan, Beránek, Krsmanovič - Bzura - Jásir, Gning.

II. poločas: Němeček - Hora, Chaloupek, Cykalo - Radosta, Jukl, Havelka, Pejčič - Urbanec - Vachoušek, Trnovec. Trenér: Frťala.

Sigma Olomouc - Banská Bystrica 4:0 (1:0)

Branky: 26. Juliš pen., 43. Vodháněl, 57. Pospíšil, 75. Matoušek.

Sestava Olomouce:

I. poločas: Macík - Chvátal, Pokorný, Matys, Sláma - Vodháněl, Breite, Kramář, Ventúra, Přichystal - Juliš.

II. poločas: Macík - Křišťál, Pokorný, Matys, Cahel - Chvátal, Vodháněl, Israel, Pospíšil, Matoušek - Zifčák. Trenér: Jílek.

Trinity Zlín - Opava 0:0

Základní sestava Zlína: Dostál - Polášek, Simerský, Didiba, Reiter - Vukadinovič, Bužek, Slončík, Dramé - Fantiš, Ndiaye. Trenér: Vrba.