Ferencváros vybouchl v úvodním předkole LM s Klaksvikem. Slovan složil reparát v Lucembursku. Dál jdou i jiní favorité

Úterní program odvetných zápasů prvních předkol evropských pohárů se nesl v duchu postupu favorizovaných celků. Své roli dostáli fotbalisté Rakowu Czestochowa i Maccabi Haifa, jejichž dvojzápasy s Florou Tallinn, respektive maltským Hamrunem nabídly poměrně jednoznačný průběh. Postoupil i Sheriff Tiraspol, kterému ovšem nedaly nic zadarmo mladé pušky z Farulu Constanta. Moldavský mistr otočil dvojutkání na svou stranu až v prodloužení. Domácí výbuch s celkem Balzan z Malty naopak neodvrátilo slovinské Domžale. Ve středu všechny šokovalo představení maďarského mistra Ferencvarose Budapešť s Klaksvikem z Faerských ostrovů. Ferencvaros doma ostudně vybouchl 0:3. Karabach si jednoznačně poradil s Lincolnem a Ludogorec s Balkani. Bulharský celek úspěšně dohnal ztrátu z venkovního zápasu. Vyrovnaný dvojzápasem mezi Astanou a Dinamem Tbilisi pro sebe urvali mistři Kazachstánu. Slovan Bratislava úspěšně složil reparát za zpackaný domácí vstup do soutěže s lucemburským Hesperange. Dvakrát úřadoval Weiss z penalty.

Czestochowa nastřílela v estonské metropoli všechny branky ve druhém poločase. Dvě branky dal Zwoliňski, zbývající přidal Papanikolaou.

Tiraspol, který před rokem ve 3. předkole nestačil na Plzeň, dostal do vedení Talal. Utkání dospělo do prodloužení, v němž moldavský celek přidal další dva góly. V další fázi se utká s Maccabi Haifa. Úřadující izraelský šampion porazil doma maltské mužstvo Hamrun 2:1, úvodní zápas vyhrál 4:0.

Zalgiris Vilnius na hřišti severomakedonské Strugy zvítězil 2:1 po úvodní bezbrankové remíze. Obhájce litevského titulu narazí ve 2. předkole na istanbulský Galatasaray.

Úřadující švédský mistr Häcken zdolal velšský tým The New Saints na jeho půdě 2:0, doma vyhrál 3:1. Dál jde i BATE Borisov. Běloruský celek po remíze 1:1 dnes doma zdolal Partizani Tirana 2:0.

Skóre otevřel v páté minutě záložník Frederiksberg a stejný hráč přidal po půlhodině druhou trefu. V nastavení dal třetí gól útočník Kassi po velké chybě gólmana Dibusze, jenž si srazil do branky jeho dalekonosný a nepříliš razantní pokus. Ferencváros se neprosadil ani ve druhém vzájemném utkání.

Do dalšího kola prošel slovenský mistr Slovan Bratislava, který po úvodní remíze 1:1 dnes zvítězil 2:0 na hřišti lucemburského Hesperange. Na začátku duelu nedal domácí kapitán Stolz penaltu, na druhé straně Weiss naopak oba pokutové kopy po přestávce proměnil.

První předkolo Ligy mistrů (odvetné zápasy):

Struga - Zalgiris Vilnius 1:2 (0:0), první zápas: 0:0, postoupil Žalgiris

Flora Tallinn - Rakow Czestochowa 0:3 (0:0), první zápas: 0:1, postoupil Rakow

Maccabi Haifa - Hamrun 2:1 (0:1), první zápas: 4:0, postoupilo Maccabi

Sheriff Tiraspol - Farul Konstanta 3:0 (1:0, 1:0) po prodl., první zápas: 0:1, postoupil Sheriff

The New Saints - Hacken 0:2 (0:1), první zápas: 1:3, postoupil Hacken

BATE Borisov - Partizani Tirana 2:0 (0:0), první zápas: 1:1, postoupil Borisov

Zrinjski Mostar - Urartu 3:3 (1:2, 1:0), na pen. 4:3, první zápas: 1:0, postoupil Mostar

Breidablik - Shamrock Rovers 2:1 (1:0), první zápas: 1:0, postoupil Breidablik

Valmiera - Olimpija Ljubljana 1:2 (0:1), první zápas 1:2, postoupila Olimpija

Dinamo Tbilisi - Astana 1:2 (1:0), první zápas 1:1, postoupila Astana

Ferencvaros Budapešť - Klaksvik 0:3 (0:3), první zápas 0:0, postoupil Klaksvik

Karabach - Lincoln 4:0 (2:0), první zápas 2:1, postoupil Karabach

Hesperange - Slovan Bratislava 0:2 (0:0), první zápas 1:1, postoupil Slovan

Ludogorec Razgrad - Ballkani 4:0 (2:0), první zápas 0:2, postoupil Ludogorec

Larne - HJK Helsinky 2:2 po prodl. (2:1, 0:1), první zápas 0:1, postoupil HJK