Nové stadiony v lize? Nejen Hradec, ale také Plzeň či Slavia

Je to neduh českého fotbalu. Nevyhovující stadiony. Velké trable budou řešit například týmy ve druhé lize, kde dojde k zpřísnění podmínek. Nicméně situace se začíná trochu lepšit. Dva nové a moderní stadiony najdeme na východě Čech, stále ještě nová je rekonstrukce v Plzni, zapomínat by se nemělo ani na Slavii.

STADION ARNOŠTA KOŠŤÁLA

I historický rival Hradce Pardubice se chlubí novým stadionem. A také byl opravdu nutně potřeba. 

Pardubičtí hráli po postupu mezi elitu v létě 2020 domácí zápasy v pražském Ďolíčku, neboť jejich stadion nesplňoval prvoligové parametry. Po dvou a půl sezonách se letos v únoru konečně přesunuli domů na Stadion Arnošta Košťála. Mimochodem, aréna nese jméno po významném fotbalovém donátorovi a nadšenci Arnoštu Košťálovi, někdejšímu místopředsedovi fotbalového klubu SK Pardubice, jenž vznikl ve 30. letech 20. století pro účely celostátní výstavy tělesné výchovy a sportu.

Rekonstrukce dosavadního Letního stadionu vyšla na 380 milionů korun. Nově je z něj útulný stánek laděný do červena. Stadion zdobí nový vyhřívaný trávník, který lemují čtyři tribuny s kapacitou 4600 diváků, z toho 600 míst se nachází na historické západní tribuně. Stadion byl přitom postaven tak, aby v případě potřeby bylo možné pomocí přístaveb nových tribun a jejich propojení zvýšit kapacitu stadionu na 6,5 tisíce až 8 tisíc míst. 

Vedle hlavní hrací plochy se nachází tréninková plocha s umělým trávníkem a i zázemí pro diváky i novináře.

Foto: Profimedia