Nové stadiony v lize? Nejen Hradec, ale také Plzeň či Slavia

Je to neduh českého fotbalu. Nevyhovující stadiony. Velké trable budou řešit například týmy ve druhé lize, kde dojde k zpřísnění podmínek. Nicméně situace se začíná trochu lepšit. Dva nové a moderní stadiony najdeme na východě Čech, stále ještě nová je rekonstrukce v Plzni, zapomínat by se nemělo ani na Slavii.

DOOSAN ARENA

Rekonstrukce původního stadionu z 50. let 20. století, který již nevyhovoval potřebným standardům, odstartovala slavnostně v dubnu 2011.

V několika fázích přestavby byly odstraněny valy pod ochozy zastaralých nekrytých tribun a na jejich místě vyrostly tribuny nové. Díky zrušení atletického oválu se mohl trávník přesunout o 18 metrů blíž k hlavní tribuně. Vznikl tak moderní uzavřený stánek, jehož kapacita se blíží dvanácti tisícům diváků.

Hlavním hnacím motorem, co se financí týče, bylo město. To v letech 2011 až 2017 postupně investovalo do kompletní rekonstrukce a dostavby stadionu přes půl miliardy korun.

První utkání na nově otevřeném stadionu se konalo 16. února 2012 v rámci vyřazovací fáze Evropské ligy, kdy domácí tým nastoupil proti německému Schalke 04.

Od té doby tento stadion přivítal zástupy slavných klubů i národních týmů.

Foto: FC Viktoria Plzeň