Nové stadiony v lize? Nejen Hradec, ale také Plzeň či Slavia

Je to neduh českého fotbalu. Nevyhovující stadiony. Velké trable budou řešit například týmy ve druhé lize, kde dojde k zpřísnění podmínek. Nicméně situace se začíná trochu lepšit. Dva nové a moderní stadiony najdeme na východě Čech, stále ještě nová je rekonstrukce v Plzni, zapomínat by se nemělo ani na Slavii.

FORTUNA ARENA

Po dlouhých jednáních se na místě starého Edenu začalo s výstavbou nového stadionu v září 2006, ke slavnostnímu otevření arény za zhruba jednu miliardu korun došlo v květnu 2008. Není to úplně nedávno, nicméně dávná historie to také není.

Od té doby na něm kromě Slavie hraje pravidelně i reprezentace, stadion rovněž hostil zápas o Superpohár UEFA a finále Evropské konferenční ligy.

Eden byl pokřtěn 7. května 2008 zápasem Slavie proti Oxfordu. Zápas proti tomuto soupeři byl první mezinárodní duel sešívaných v celé historii, ta se tak perfektně opakovala. Přátelák domácí ovládli 5:0. O úvodní výkop se pak postaral František Veselý, dnes již nežijící legenda klubu.

Stadion byl zpočátku určen pro 20 232 diváků, nicméně později byla kapacita snížena na 19 370 sedadel. 

Stadion je opravdovou chloubou českého fotbalu. Šest pater, 500 VIP míst, 41 VIP boxů po obvodu stadionu a tak dále. Nechybí ani čtyřhvězdičkový hotel.

Foto: SK Slavia Praha