Gólově dietní dohrávka na Stínadlech bez vítěze

Hráči Teplic v pondělní dohrávce 21. kola Gambrinus ligy doma remizovali se Spartou Praha 0:0. Utkání na mokrém terénu bylo spíše podprůměrné, branky se diváci nedočkali.

Utkání jste mohli sledovat on-line na této adrese.

Na teplická Stínadla už od dopoledních hodin dopadaly kapky deště, takže se obě mužstva musela vypořádat s kluzkým povrchem. Domácí fotbalisté nastoupili proti Spartě s evidentním respektem, protože v úvodu zápasu se soustředili především na zabezpečenou obranu.

Tu mohl už v osmé minutě překonat levý bek Sparty Pamič, který si naběhl na centr z pravé strany od Žofčáka. Chorvatský obránce se ve velké šanci dostal až za teplickou obranu, kde byl zcela sám, jenže v rozhodující chvíli netrefil míč a tak si mohl Grigar oddychnout. Sparta byla i v dalším průběhu aktivnější, držela míč na svých kopačkách a po většinu prvního poločasu kontrolovala hru.

Asi největší šance úvodní pětačtyřicetiminutovky se zrodila ve 23. minutě. Kucka vysunul Wilfrieda, ten ale ztroskotal na teplickém brankáři Grigarovi, který jeho pokus vyrazil na rohový kop. Teplickým hráčům se příliš nedařila kombinace, do hry se dostali až v závěru první půle, ale Blažek mohl zůstat po střelách Doležala a Vondráška v klidu.

Sparťané začali aktivněji i druhý poločas, ovšem jejich aktivita záhy upadla a podobně na tom byli i domácí fotbalisté, kteří se ani po změně stran neprobrali z matného herního výkonu. Hře příliš nenahrával ani mokrý terén, navíc obě mužstva postrádala výraznější schopnost prosadit se v soubojích jeden na jednoho. Přesto necelých šest tisíc diváků v 65. minutě jen zahučelo, když se střela Wilfrieda, kterou tečoval Lukáš, zastavila o levou tyč teplické branky.

Hosté mohli v závěrečných minutách strhnout vedení na svou stranu, ale nebezpečnou střelu Kladrubského čtrnáct minut před koncem tečoval na poslední chvíli mimo branku Klein. Závěr zápasu "ovládli" spíše fanoušci Sparty, kteří ve svém sektoru začali pálit dýmovnice.

Pozornost bývalého nizozemského obránce a reprezentanta Jaapa Stama, který průběh utkání z tribuny sledoval, si tak v pondělní dohrávce pravděpodobně nikdo z hráčů nezískal. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou.

Gambrinus liga, 21. kolo:

FK Teplice - AC Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík. ŽK: Matula, Mareš - Žofčák, Řepka, Berger. Diváci: 5980.

FK Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Doležal (75. Vaščák), Matula, Vachoušek, Stožický (83. Mareš) - Vondrášek (70. Elsamni), Mahmutovič.

AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, Řepka, Hubník, Pamič - Žofčák, Kladrubský, Kucka, Zeman (75. Berger) - Wilfried (80. Kadlec), Holenda (90. Huber).