Arsenal vydoloval remízu, Inter hubenou výhru

Po úterních zápasech byly ve středu na programu další dva čtvrtfinálové boje v Lize mistrů. Arsenal remizoval 2:2 s Barcelonou i přesto, že španělský celek vedl už o dvě branky. Londýňané srovnali v závěru díky proměněné penaltě Fabregase. Ve druhém utkání pak Inter Milán porazil CSKA Moskva 1:0 a před odvetou mají šanci na postup oba týmy.

Výsledky a los Ligy mistrů

Na Emirates Stadium v Londýně se střetly týmy, které se utkaly ve finále Ligy mistrů před pěti lety. Tehdy Arsenal sice vedl, ovšem po vyloučení gólmana Lehmanna Barcelona dvěma přesnými zásahy skóre zápasu otočila a vyhrála těsně 2:1.

Londýňané tak měli o motivaci postaráno, stejně jako středopolař Arsenalu Cesc Fabrégas, jenž do dorosteneckého věku působil právě v týmu Katalnců. Na druhé straně barikády se pak objevil i Thierry Henry, který naopak strávil většinu své kariéry v dresu “Kanonýrů“. Francouzský forvard se na trávník podíval až ve druhém poločase.

V základní sestavě domácích se objevil obránce Gallas, jenž do hry zasáhl od poloviny února. Naopak jen na lavičce náhradníků zůstal český reprezentant Tomáš Rosický. Oba týmy nastoupily v ofenzivním rozestavení a nezaujatý fotbalový fanoušek se v prvním poločase rozhodně nudit nemohl. V úvodu utkání to vypadalo, že Arsenal si odnese pěkný debakl. Největší z řady příležitostí spálil ve 14. minutě Ibrahimovič, kterého vychytal Almunia. Toho nepřekonal následně Xavi ani Busquets.

Arsenal se osmělil až v závěru prvního poločasu, ale útočník Bendtner trefil ve velké šanci jen tyč Valdésovy branky. Kouči Wengerovi udělali vrásky na čele Aršavin s Gallasem, kteří museli nuceně střídat. To, co se Barceloně v první pětačtyřicetiminutovce nepodařilo, prolomila hned v první minutě druhé půle. Zlatan Ibrahimovč po dlouhém centru chytře přehodil netakticky vyběhnuvšího Almuniu a poslal hosty do vedení.

Poté se opět potvrdilo ono pověstné pravidlo nedáš-dostaneš. V dobré pozici Bendtnerovu hlavičku vyrazil Valdés, naopak na druhé straně se Xavi vybídl přesnou přihrávkou Ibrahimoviče, který tvrdou střelou pod břevno překonal Almuniu podruhé. V 69. minutě ale svěřenci kouče Wengera zápas zdramatizovali a po přihrávce Bendtnera přešel Walcott přes obránce a pod padajícím Valdésem poslal míč do sítě. Katalánci v závěru zápasu evidentně polevili a to se jim krutě vymstilo.

Bendtner přistrčil míč Fabregasovi, kterého v jasné šanci fauloval Puyol. Kromě pokutového kopu inkasoval stoper Barcy i červenou kartu. Sám postižený poslal Valdése na opačnou stranu a srovnal na 2:2. Barcelona sice ztratila dvougólové vedení, ovšem i tento výsledek ji dává do odvety velkou šanci na postup.

Inter zachránil Milito

Ve druhém duelu změřily síly Inter s CSKA Moskva. Domácí kouč Mourinho musel před zápasem udělat jednu vynucenou změnu, když vykartovaného stopera Lúcia musel v obranné řadě Materazzi. Milánský celek se jinak držel zaběhnutého herního systému, kterému dominují tři útočníci Panděv – Eto´o – Milito. Naopak CSKA vsadilo na rozestavení s jediným hrotem, jímž byl český reprezentant Tomáš Necid.

Favoritem utkání byli jednoznačně hráči Interu, kteří se do herní pohody dostali až ve druhé polovině prvního poločasu. Ve velké šanci se ocitl Panděv, ovšem jeho rána minula branku o půl metru. Oba týmy šly do kabin za nerozhodného stavu, protože zakončení Milita z dobré pozice bylo nepřesné.

Moskevský celek se v prvním poločase spíše soustředil na obranu, ovšem v úvodu druhého poločas málem zaskočil gólmana Césara Mamaev, v 55. minutě pak gólman Interu s vypětím všech sil zlikvidoval střelu Aldonina. Poté už se ale hrálo prakticky na jednu branku. Gólman CSKA Akinfejev byl v jednom ohni. Střely Stankoviče, Panděva i Eto´a zneškodnil, jenže v 65. minutě se forvard Milito dostal až k zakončení a přesnou střelou k tyči poslal Inter do vedení.

O chvíli později už to mohlo být 2:0, ale Berezutskij na poslední chvíli odvrátil míč z odkryté branky, další skvělý zákrok předvedl Akinfejev po střele Stankoviče. Inter ale z velkého tlaku dokázal vytěžit jediný gól a v 87. minutě málem inkasoval. Šemberas našel centrem Necida, který nastřelil jen vyběhnutého brankáře Césara. Inter tak zvítězil 1:0 a před odvetou v Moskvě není bez šance na postup ani CSKA.