Balotelli neslavil, Materazzi káral a co "Ibra"?

Balotelli neslavil, Materazzi káral a co "Ibra"?

Napjaté vztahy mezi útočníkem Interu Milán Mariem Balotellim a fanoušky klubu měly kontroverzní pokračování v závěru úterního semifinále fotbalové Ligy mistrů proti Barceloně. Devatenáctiletý italský mládežnický reprezentant ghanského původu po vítězství 3:1 na protest proti pískotu příznivců hodil na zem dres a odešel do kabiny, aniž by se zúčastnil oslav na trávníku.

Balotelli, jenž je téměř na všech stadionech včetně San Sira terčem rasistické části fanoušků kvůli své tmavé pleti, odehrál poslední čtvrthodinu zápasu. Po několika zkažených akcích ho fanoušci vypískali, na což mladý útočník reagoval nadávkami, které se daly v televizi z jeho úst odečíst, a svým osobním protestem po utkání.

Naštval tím nejen fanoušky, kteří se ho podle listu Gazzetta dello Sport ještě pokusili napadnout při odjezdu v garážích stadionu, ale i spoluhráče a vedení klubu.

"To, co se stalo, bylo opravdu ošklivé," řekl trenér José Mourinho, jenž už v této sezoně vyřadil talentovaného, ale horkokrevného hráče na pět zápasů z kádru.

"On je jako dítě, znám to, sám mám tři děti," poznamenal Balotelliho spoluhráč Dejan Stankovič. "S fanoušky si nesedl, ale to já před dvěma nebo třemi lety také ne. Reagoval špatně, ale stále má čas a já jsem optimistou. Je lepší být diplomatický..." dodal srbský záložník.

Podle jednoho z šéfů Interu Ernesta Paolilla čeká Balotelliho disciplinární řízení. Mladý hráč se nicméně už bezprostředně po odchodu z trávníku nevyhnul zřejmě přísnému pokárání od jednoho z šéfů kabiny Marka Materazziho, který ho "přepadl" ještě v tunelu. "Něco takového jsem v životě neviděl. Měl ho nechat být a vrátit se na trávník slavit. Kdyby na mě Materazzi takhle naběhnul, do dvou sekund bych ho setřásl," řekl útočník Barcelony Zlatan Ibrahimovic, jenž do Španělska přestoupil loni v létě právě z Interu.