Baník selhal! Nedal gól a Mogilevu podlehl

Úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy hráčům Ostravy nevyšel. Na půdě běloruského Mogilevu podlehli 0:1. Největší šanci si Baník vypracoval už v 11. minutě, ale Neuwirth z vápna přestřelil.

Ostravský tým, ač favorizován, svou roli v úvodním poločase nepotvrdil. Od úvodních minut byli aktivnější domácí. Jedinou vážnější šanci Baníku v první pětačtyřicetiminutovce si vypracoval Neuwirth, který z vápna přestřelil bránu.

Od té doby už hrozili jen Bělorusové. Jejich největší šance přišla v 17. minutě, kdy se po centru ze strany dostal ve výborné pozici k hlavičce volný Ženkovič. Jen díky výbornému zákroku Daňka z toho nebyl gól.

Do druhého poločasu nastoupil v útoku Ostravy, která hrála na tři útočníky, místo Pilíka Šenkeřík. Deset minut po přestávce se mohl Baník dostat do vedení, ale Bolfovu hlavičku skvěle vystihl gólman Mogilevu. A tak přišel trest...

Po hodině hry se dostal k odraženému míči aktivní Ženkovič, který mohl skórovat už v první půli, a pohotově zamířil k tyči. S jeho střelou nemohl brankář Daněk nic dělat.

Svěřenci Miroslava Koubka po inkasované brance zvýšili aktivitu a více se dostávali do zakončení, velkou příležitost ke skórování si ale nevypracovali. V 78. minutě hlavičkoval Neves jen do připraveného gólmana, o tři minuty pálil z 22 metrů Varadi, ale bránu netrefil.

Odveta se hraje příští čtvrtek v Ostravě.

Dněpr Mogilev - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka:
63. Zenkovič. Rozhodčí: Malek - Myrmus, Wierzbowski (všichni Pol.). ŽK: Neves, Marek (oba Ostrava). Diváci: 6000.

Mogilev: Kopancov - Kapov, Gončar, Ževnerov, Obrazov - Turlin (71. Kozlov), Karpovič, Byčenok (89. Raspopov), Těreščenko (78. Černych) - Zenkovič, Jurčenko. Trenér: Skorobogatko.
Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Frejlach (75. Hušbauer) - Pilík (46. Šenkeřík), Varadi, Zeher (69. Šmejkal). Trenér: Koubek.