Klobouk dolů! Viktoria - Besiktas 1:1

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Drtivá převaha Plzně - gól. Pak chybně nařízená penalta - 1:1. To všechno se odehrálo v prvním poločase utkání 3. předkola Evropské ligy mezi Viktorií a Besiktasem. Druhá půle už žádnou branku nepřinesla, a tak se oba celky rozešly smírně. V odvetě musí Vrbovi svěřenci vstřelit minimálně gól a neprohrát, jinak se s Evropou loučí.

Nástup Plzně do zápasu byl vskutku impozantní. Už ve třetí minutě domácí tým málem rozvlnil síť - Petržela přihrál do vápna volnému Horváthovi, který z levé strany prověřil Chiotise. Ze stejné pozice o dvě minuty později pálil také Jiráček, ale vysoko přestřelil.

Brzy se ke slovu dostali také fotbalisté Besiktase. Nejprve se Quaresma neprobil přes obranu Zápodočechů, po něm už se do zakončení dostal v šestnáctce Nobre, ale z akrobatické pozice bránu minul. To vše se odehrálo v první čtvrthodině zápasu.

Postupem času Plzeň zcela přebrala iniciativu a začala si vytvářet další příležitosti. A jedna z nich se ujala. Nutno říct, že zcela zaslouženě. Horváth přebral ve vápně míč, poslal ho za hranici šestnáctky na volného Limberského, který prudkou ranou otevřel skóre zápasu.

Plzeň hrála i nadále vynikající ofenzivní fotbal a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve Rezkův pokus mířící pod břevno skvělým zákrokem vytěsnil gólman Arikan. Pár okamžiků nato vynikl turecký brankář podruhé, když střelu Koláře k levé tyči s problémy vytěsnil.

Ke slovu se na chvíli dostali hosté, ale žádnou gólovku si nevytvořili. Naopak hráči Viktorie mohli sedm minut před koncem první půle své hubené vedení navýšit. Horváth krásnou přihrávkou za obranu našel volného Rezka, který běžel sám na Arikana. Střela mu ale nesedla a turecký gólman ji ukryl ve svých rukavicích.

Pak ale přišel šok! Rozhodčí si nevšiml jasného faulu Nobreho na Rajtorala, který se měl bezpodmínečně pískat, a místo toho potrestal až prohřešek plzeňského hráče. Ten dostal žlutou kartu, po níž následoval pokutový kop. Ten Delgado v pohodě proměnil.

Druhý poločas už nepokračoval v takovém tempu jako ten první. Besiktas vyrovnal hru a domácí tým už se nedostával tak často do zakončení. Naopak více začali hrozit hosté. Tři minuty po změně stran pálil těsně vedle brány střídající Uysal.

Další příležitost Besiktase měl Hilbert. Jeho technická střela se otřela o levou tyč Krbečkovy brány a Západočeši si museli hodně oddechnout.

Přestože ve druhé půli měli více ze hry hosté, Plzeň si přece jen dokázala vypracovat slibnou příležitost. Horváth krásně odcentroval na volného Bystroně, kterého vychytal vynikající Arikan.

V závěru utkání se mohl Besiktas dostat poprvé v utkání do vedení. Střídající Bobo se uvolnil na pravé straně vápna a pohotově vypálil. Jeho střela jen těsně minula pravý horní roh Krbečkovy branky. Po něm se po chybě plzeňské obrany dostal do úniku Tabata, ale v pádu zamířil vedle pravé tyče.

Plzeň si tak nakonec připsala s jasným favoritem tohoto utkání na své konto remízu 1:1. Pokud chce pomýšlet na postup, bude muset v Istanbulu vstřelit minimálně gól a neprohrát.

Viktoria Plzeň - Besiktas Istanbul 1:1 (1:1)
Branky:
28. Limberský - 44. Delgado z pen. Rozhodčí: Gomez - Galindo, Martinez (všichni Šp.). ŽK: Rajtoral - Sivok, Delgado, Necip. Diváci: 5875.

Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský - Petržela (90. Hájovský), Horváth, Rada, Kolář (67. Střihavka), Jiráček (86. Hruška) - Rezek. Trenér: Vrba.
Besiktas: Hakan - Erhan, Sivok, T. Ibrahim, Ü. Ibrahim - Hilbert (67. Tabata), Ernst, Delgado, Quaresma - Mert (77. da Silva), Nihat (46. Necip). Trenér: Schuster.