Jun gólem zpečetil výhru Austrie, vyhrávali i další Češi

Český útočník Tomáš Jun zpečetil svým gólem ze 73. minuty vítězství fotbalistů Austrie Vídeň 3:1 na půdě Ruchu Chórzow a výrazně přiblížil svůj klub postupu do další fáze Evropské ligy. Celý zápas 3. předkola odehrál jeho spoluhráč Petr Voříšek, Jun byl střídán čtyři minuty před koncem.

Z výhry se radovali i další Češi. Tomášové Čížek a Vychodil v dresu Novosibirsku zvítězili 1:0 nad Apollonem Limassol, za který chytal Aleš Chvalovský a hrál i Martin Kolář. Počet českých zástupců rozšířila navíc čtveřice rozhodčích v čele s Liborem Kovaříkem. Chvalovského překonal pouze kapitán Novosibirsku Medvěděv čtvrthodiny před koncem. To již nebyl na hřišti Čížek, který vystřídal v 64. minutě.

Slibný výsledek pro odvetu veze i Dnětropetrovsk, jenž sice na půdě srbské Zlatibor Vody prohrál 1:2 po dvou penaltách, ale vstřelený gól mu dává naději. Rozhodující gól vstřelili domácí v nastaveném čase. Oba čeští fotbalisté ve službách ukrajinského klubu, brankář Jan Laštůvka i záložník Mario Holek, sledovali zápas z lavičky náhradníků.

Českou stopu měl i duel Turku - Genk (1:5). Český záložník Daniel Pudil se v nominaci belgického týmu kvůli loňskému vyloučení sice neobjevil, ale utkání řídili čeští rozhodčí, jako hlavní Radek Příhoda.