Sparta své šance nevyužila, do LM jde Žilina

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Sparťané měli před utkáním jasnou pozici. Museli v odvetném zápase 4. předkola Ligy mistrů zvítězit minimálně dvougólovým rozdílem. I přes mnohé šance se ale český mistr z postupu do milionářské soutěže neradoval. Ligu mistrů si tak zahraje mistr ze Slovenska - Žilina.

Do utkání před vyprodaným žilinským stadiónem vstoupili hráči Sparty aktivně, do žádné vyložené akce se ale dostat nedokázali. To na druhé straně se do zajímavé příležitosti dostával Emil Rilke, jeho pokus však mezi tyče Blažkovy branky nezamířil. Po deseti minutách se ke své první typické střele z dálky dostal Juraj Kucka, branku Žiliny ale jeho dělovka nenašla.

Ve druhé desetiminutovce se utkání odehrávalo ve středu hřiště, diváky ze sedaček zvedl až Libor Sionko, který si ale v gólové příležitosti nedokázal poradit a jeho zakončení tak směřovalo jen těsně vedle levé tyčky žilinské branky. To na druhé straně se po pohledné akci dostal do zakončení Ceesay a šťastnou střelou přes hlavu dokázal s pomocí odrazu od tyče překonat zkamenělého gólmana Blažka.

Opařená Sparta jakoby se vypařila ze hřiště. Domácí byli lepším týmem, a když centr Guldana prodloužil Bello jen malý kousek nad břevno sparťanské branky, mohli být hráči hostujícího celku rádi, že neprohrávali už 2:0. Do další šance domácích se dostal Oravec. Jeho hlavička však branku minula o více než půl druhého metru.

Pět minut před koncem prvního poločasu se dostal do stoprocentní šance znovu slovenský Oravec, ke kterému se dostala nepřesná střela Mráze. Slovenský útočník míč poslal jen několik decimetrů nad Blažkovu svatyni. I díky tomu byl poločasový stav pouze 1:0 pro domácí celek.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta i s čerstvým Kweukem. Ten vystřídal pravého beka Adiabu a měl za úkol posílit sílu hráčů v červeném. Kamerunský útočník se dokonce dostal do zajímavé situace, jeho postavení ale rozhodčí označil za ofsajd, a tak ze slibné příležitosti nic nebylo. Sparťané se přecijen obrovské šance dočkali - po faulu Pečalky na Wilfrieda se k rozehrání pokutového kopu postavil Kladrubský. Brankář Dúbravka však výborným zákrokem penaltu zneškodnil, a tak zůstal stav utkání na pro Spartu nepříznivých 1:0.

Když zbývalo zhruba třicet minut do konce zápasu, k hlavičce se dostal Štěpán Vachoušek, jeho zakončení ale směřovalo pouze doprostřed branky, a tak nenadělalo gólmanovi Žiliny pražádné starosti. To na druh straně dostal výbornou přihrávku do běhu Majtán a z levé strany jen těsně minul levou tyčku Blažkovy branky.

A pro Spartu mohlo být ještě hůř. To když v 68. minutě předvedl skvělou individuální akci Ceesey, vystřelil, ale jeho střelu dorážel už z ofsajdové pozice Majtán. Gól tak nemohl platit. To na druhé straně po chybě rozehrávajících obránců Žiliny vzal míč do svého držení Kucka, přihrál do běhu Wilfriedovi, ale ten ani z další tutovky tváří v tvář Dúbravkovi branku vstřelit nedokázal.

Ve zbytku utkání si už hráči Žiliny výsledek pohlídali, a i když se do několika pološancí sparťané prosadit dokázali, s jejich proměněním to bylo děs a hrůza. Žilina se tak zaslouženě raduje z postupu do základní skupiny Ligy mistrů a českým fanouškům nezbývá, než u televizních přenosů z milionářské soutěže podporovat jen hrstku českých hráčů v zahraničních klubech.