Stominutové drama na Emirates vítěze nemělo

Více než sto minut trvalo utkání 33. kola anglické Premier League mezi Arsenalem a Liverpoolem. V desetiminutovém nastavení viděli diváci na Emirates Stadium hned dva pokutové kopy a jelikož je oba aktéři také proměnili, skončilo utkání smírně 1:1.

Domácí Arsenal vstoupil do utkání o poznání lépe a na jeho hráčích byla citelná motivace stáhnout náskok prvního Manchesteru United. Hlavička Abou Diabyho však letěla těsně vedle a povedená střela Thea Walcotta sice Pepého Reinu vystrašila, ale nepřekonala. Na druhé straně se technickým přímým kopem prezentoval Luis Suárez, ale Wojciech Szczesny neměl větších problémů.

Největší šanci první půle měl na svědomí obránce Laurent Koscielny, ale po čtvrt hodině hry a rohovém kopu hlavičkoval jen do břevna Reinovy branky. Záložník Cesc Fabregas následně nepotrestal chybu Suáreze na vlastní půli a po spolupráci s Robinem van Persiem pálil jen vedle.

Krátce před přestávkou se do dobré šance dostal ještě Emmanuel Eboué, ale jeho tečovaný pokus si cestu mezi tři tyče nenašel. Druhý poločas začal trošku vlažněji a tak první vzrušivý moment přišel bohužel po nefotbalové akci. Obránce Liverpoolu John Flanagan se ve vzduchu srazil se spoluhráčem Jamiem Carragherem a bývalý anglický reprezentant musel s kyslíkovou maskou a na nosítkách opustit dějiště utkání.

Po hluché pasáži zápasu o sobě dal vědět Van Persie, ale ani jednu ze svých dvou nebezpečně vyhlížejících šancí nedotáhl do úspěšného konce. Podobně si na druhé straně vedl Suárez, s jehož střeleckými pokusy si v obou případech poradil Szczesny.

Krátce před vypršením základní hrací doby měl obrovskou šanci Van Persie, ale tváří v tvář brankáři Reinovi nedal. Potrestat toto zaváhání mohl opět útočník Suárez, ale v nadějné pozici namísto přihrávky jednomu z lépe postavených spoluhráčů nepřesně zakončil.

To nejdůležitější se tak událo až v nastaveném čase. V sedmé z osmi signalizovaných minut nastavení fauloval v pokutovém území Jay Spearing záložníka Fabregase a Van Persie nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Radující se fanoušci Gunners však ztichli jen o chvíli později, kdy Eboué na druhé straně stáhl Lucase Leivu a ani Dirk Kuyt se ze značky pokutového kopu nemýlil.