Týmy Slavie a Bohemians si zastřílely, dál jde i Sigma či Boleslav

Prvoligoví hráči Příbrami prohráli na hřišti Sezimova Ústí 1:3 a se soutěží se loučí, naopak bez problémů postoupili do 3. kola obhájci trofeje z Mladé Boleslavi, kteří vyhráli v Chrudimi 3:0. Dál jde i finalista minulého ročníku Sigma Olomouc. Nezaváhaly ani další prvoligové týmy. Liberec vyhrál ve Varnsdorfu hladce 4:0, hráči Bohemians 1905 si otevřeli střelnici v Nové Pace, kterou zdolali 7:0. Pražská Slavia pak v městském derby zvítězila na trávníku divizního Meteoru přesvědčivě 6:1.

Mužstvo Příbrami skončilo svoji pouť v letošním ročníku domácího poháru Ondrášovka Cup, když prohrálo na hřišti Sezimova Ústí. Jediný gól Středočechů vstřelil v 74. minutě Matěj Štochl. Naopak bez problémů postoupili do 3. kola obhájci trofeje z Mladé Boleslavi, kteří vyhráli v Chrudimi 3:0.

Druholigový tým se na favorita pořádně vytáhl. Spartak skóroval už v 6. minutě, kdy se po centru Kostečky trefil Ciferský. Po změně stran pak druholigový celek navýšil náskok, když se z pokutového kopu nemýlil Kostečka. Příbramští ještě snížili zásluhou střídajícího Štochla, domácím však o devět minut později vrátil dvoubrankové vedení svým druhým zásahem v utkání Ciferský.

Nečekané starosti mělo Slovácko. V Heřmanicích hrálo s místním týmem z I.A třídy téměř hodinu nerozhodně 0:0, jenže pak se trefil Valenta a těsně před koncem pečetil výsledek ve prospěch favorita Čtvrtníček. V pohodě postoupily do 3. kola České Budějovice. Jihočeši vyhráli ve Vlašimi 3:0.

Ondrášovka Cup, 2. kolo - středeční výsledky:

FC Graffin Vlašim - SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:2)
Branky: 18. Otepka z pen., 22. Stráský, 90+1. Němec. Rozhodčí: Příhoda - Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Kolašinac, Strnad, Macek - Rýdel, Němec.
České Budějovice narazí ve 3. kole soutěže na Králův Dvůr.

TJ Heřmanice - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)
Branky: 55. V. Valenta, 88. Čtvrtníček. Rozhodčí: Proske, Santarius, Paták.
Slovácko se ve 3. kole střetne s Frýdkem-Místkem.

FK Varnsdorf - FC Slovan Liberec 0:4 (0:2)
Branky: 27. a 57. Rabušic, 23. Šural, 82. Nezmar z pen. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Šecová. ŽK: Cana, Koblížek - Rabušic.
Slovan Liberec narazí ve 3. kole soutěže na Hradec Králové.

1. FK Nová Paka - Bohemians 1905 0:7 (0:4)
Branky: 28. a 50. Budínský, 44. a 61. Moravec, 17. Nešpor, 37. Michálek, 80. Škoda. Rozhodčí: Váňa - T. Kovařík, Zeman.
Bohemians 1905 se ve 3. kole střetne se Znojmem.

FK Meteor Praha - SK Slavia Praha 1:6 (0:3)
Branky: 90+3. Fíček z pen. - 19. a 35. Koreš, 37. Kadlec vlastní, 51. Zb. Pospěch, 63. Vondráček, 73. Milutinovič. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Pospíšil. ŽK: Frýda - Dostál.
Slavia Praha se ve 3. kole střetne s Převýšovem.

FC Slovácká Sparta Spytihněv - SK Sigma Olomouc 2:3 (0:3)
Branky: 70. Ulman, 83. Večeřa - 21. Murin, 37. a 38. Hořava. Rozhodčí: Býma - Handlíř, Lakomý. ŽK: Barot - Murin.
Olomouc se ve 3. kole utká s Jihlavou.

FK Spartak Mas Sezimovo Ústí - 1. FK Příbram 3:1 (1:0)
Branky: 6. a 83. Ciferský, 63. Kostečka z pen. - 74. M. Štochl. Rozhodčí: Královec - Lhoták, Moláček. ŽK: Šlapák (Příbram).
Sezimovo Ústí narazí ve 3. kole na Kroměříž.

MFK Chrudim - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3)
Branky: 2. Wojnar, 17. Chramosta, 22. Zahustel. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Pilný. ŽK: Dostálek - Kalina, Bulut.
Mladá Boleslav se ve 3. kole střetne se Zbrojovkou Brno.

FC Dosta Bystrc-Kníničky - 1. SC Znojmo 1:1 (0:0),
na pok. kopy 0:2, Znojmo se ve 3. kole střetne s Bohemians 1905.

SK Spartak Hulín - FC Vysočina Jihlava 0:3 (0:2),
Jihlava změří ve 3. kole síly s Olomoucí.

Polná - FC Zbrojovka Brno 0:4 (0:1),