Liberec potřetí doma bodoval

Fotbalisté liberecké rezervy zvládli i svůj třetí letošní domácí zápas s plným tříbodovým ziskem, když dnes dopoledne porazili silné Kladno, a stále se drží na špici tabulky ČFL.

Utkání bylo bojovné, nepřineslo příliš šancí, předvedly se spíš obrany. V 15. minutě dobře pronikl před bránu liberecký Daniel, zakončil, ale gólman hostí Tesař předvedl výtečný zákrok.

Po změně stran zahrozil v 53. minutě střelou pod břevno kladenský Holub, ale gólman Slovanu Kovář byl připravený. O čtyři minuty na druhé straně vysunul Štícha Rybanského, jehož pokus vyrazil Tesař na roh.
V 61. minutě se po skrumáži v pokutovém území Kladna nejlépe zorientoval liberecký mladík Daniel a otevřel skóre - 1:0. Kladenští měli velkou šanci na vyrovnání v 71. minutě, kdy Rouček přehodil Kováře, ale míč skončil těsně vedle tyče.
Ke konci už hosté hráli vabank, čímž se otevíral prostor pro brejky Slovanu a ve druhé minutě nastaveného času zpečetil vítězství po Vojtově nahrávce Hadaščok - 2:0.

Trenér Jaroslav Vodička zhodnotil utkání na domácím webu:
„Utkání nebylo tak hladké jako před dvěma týdny s Českou Lípou, protože Kladno se ukázalo jako běhavý a důrazný tým, což je pro něj typické. Byl to velice těžký soupeř. Jsem proto spokojený s výsledkem i s výkonem našeho mužstva, zejména po prostřídání ve druhé půli se nám dařily kombinační akce.“

Liberec B - Kladno 2 : 0