Přemožitel Sparty remizoval na Laziu, Sivokův Besiktas naděloval

Obránce Tomáš Sivok slavil zatím jako jediný z českých fotbalistů ve čtvrtečních zápasech základních skupin Evropské ligy vítězství. Besiktas Istanbul, v jehož sestavě Sivok odehrál celý zápas, vyhrál doma nad Maccabi Tel Aviv vysoko 5:1.

Italské Lazio Řím doma remizovalo s přemožitelem pražské Sparty, rumunským FC Vaslui 2:2. Český útočník Libor Kozák se na hřiště dostal až v roli střídajícího hráče, mohl nakonec rozhodnout o výhře Lazia. Jeho hlavička však chvíli před koncem mířila pouze do břevna.

Tři Češi byli na hřišti v průběhu zápasu Slovanu Bratislava se španělským Athletic Bilbao. Slovan prohrál doma 1:2, v základní sestavě bratislavského celku nastoupil Jiří Kladrubský, jako střídající jej na trávníku doplnili Lukáš Hartig a Ivo Táborský.

Český útočník Tomáš Jun sice ve čtvrtek vstřelil jediný gól své Austrie Vídeň v zápase Metalistem Charkov, ale radost z něj moc neměl, jeho tým totiž nakonec prohrál 1:2, Jun se prosadil v 7. minutě.

Evropská fotbalová liga UEFA, úvodní zápasy základních skupin

skupina A:
PAOK Soluň - Tottenham 0:0

Shamrock Rovers - Rubin Kazaň 0:3 (0:1)
Branky: 3. Martins, 50. Noboa, 60. Karadeniz.

skupina B:
Hannover - Standard Lutych 0:0

FC Kodaň - Vorskla Poltava 1:0 (0:0)
Branka: 54. Nordstrand z pen.

skupina C:
Hapoel Tel Aviv - Rapid Bukurešť 0:1 (0:0)
Branka: 55. Herea. ČK: 90. Yadin - 90. Sordu.

PSV Eindhoven - Legia Varšava 1:0 (1:0)
Branka: 21. Mertens.

skupina D:
FC Curych - Sporting Lisabon 0:2 (0:2)
Branky: 4. Insua, 21. Van Wolswinkel.

Lazio Řím - Vaslui 2:2 (1:0)
Branky: 35. D. Cissé z pen., 71. Sculli - 59. a 63. z pen. Wesley. ČK: 63. Zauri (L).
Český fotbalista Libor Kozák se do základní sestavy Lazia nevešel, na hřiště přišel až v 67. minutě. V 78. minutě viděl žlutou kartu, chvíli před koncem hlavou trefil břevno.

skupina E:
Dynamo Kyjev - Stoke 1:1 (0:0)
Branky: 90+1. Vukojevič - 55. Jerome.

Besiktas Istanbul - Maccabi Tel Aviv 5:1 (2:0)
Branky: 3. a 28. Almeida, 50. Aurelio, 53. Korkomaz, 88. Edu - 48. Kehat.
Český obránce Tomáš Sivok nastoupil v základní sestavě vítězného celku.

skupina F:
Slovan Bratislava - Athletic Bilbao 1:2 (1:2)
Branky: 34. Guedé - 13. Susaeta, 40. Munian.
Český fotbalista Jiří Kladrubský nastoupil v základní sestavě Slovanu. Jeho krajan a spoluhráč Ivo Táborský nastoupil v 60. minutě. Třetí Čech Lukáš Hartig se na hřiště dostal v 87. minutě.

Paris St. Germain - Salcburk 3:1 (2:0)
Branky: 35. Nené z pen., 44. Bodmer, 68. Menez - 87. Sekagya.

skupina G:
AZ Alkmaar - Malmö 4:1 (3:0)
Branky: 21. Altidore, 33. Elm z pen., 39. Maher, 49. Holman - .72. Larsson z pen.
Český gólman Dušan Melichárek zůstal jen na lavičce náhradníků švédského celku.

Austria Vídeň - Metalist Charkov 1:2 (1:0)
Branky: 7. JUN - 56. Gueye, 79. Xavier z pen.
Český fotbalista Tomáš Jun nastoupil v základní sestavě Austrie, v 7. minutě vstřelil vedoucí gól rakouského celku. V 84. minutě byl střídán.

skupina H:
FC Bruggy - Maribor 2:0 (2:0)
Branky: 7. Ofoe, 24. Dirar. ČK: 85. Rajčevič (M).

Birmingham - Sporting Braga 1:3 (0:1)
Branky: 71. King - 7. a 88. Barbosa, 59. Lima.

skupina I:
Udine - Rennes 2:1 (1:1)
Branky: 39. Di Natale, 83. Armero - 19. Hadji.

Atlético Madrid - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)
Branka: 3. Falcao, 68. Diego.
Český fotbalista Filip Twardzik se do základní sestavy skotského celku nevešel, zůstal na lavičce náhradníků.

skupina J:
Maccabi Haifa - AEK Larnaka 1:0 (0:0)
Branka: 54. Ghadir. ČK: 82. Murillo (AEK)

Steaua Bukurešť - Schalke 04 0:0

skupina K:
Wisla Krakov - Odense 1:3 (0:1)
Branky: 54. Kirm - 36. Johansson, 81. Utaka, 90. Jensen.
Český fotbalista Tomáš Jirsák se do základní sestavy Wisly nevešel.

Fulham - Twente Enschede 1:1 (1:1)
Branky: 19. Johnson - 41. De Jong.
V základní sestavě anglického týmu nastoupil český obránce Zdeněk Grygera, odehrál celý zápas. Jeho krajan a spoluhráč Marcel Gecov do zápasu nezasáhl.

skupina L:
Anderlecht Brusel - AEK Atény 4:1 (2:1)
Branky: 16., 40. a 84. Suárez, 33. Jovanovič - 36. Leonardo. ČK: 77. Manolas (AEK).
Český fotbalista Lukáš Mareček se do základní sestavy bruselského celku nevešel a do utkání nezasáhl.

Sturm Graz - Lokomotiv Moskva 1:2 (1:2)
Branky: 14. Szabics - 28. Obinna, 29. Syčov.