Dukla s Jabloncem bravurně otočila, dál jdou však hosté

[tag]ONDRÁŠOVKA CUP[/tag] Hodně napínavý souboj nabídl středeční odvetný zápas osmifinále Ondrášovka Cupu mezi Duklou Praha a Baumitem Jablonec. Hosté brzy vedli 2:0, domácí ale výsledek otočili a zvítězili 3:2, jelikož však první duel venku prohráli 0:1, postup jim nakonec unikl.

Jablonečtí věděli, že hubený náskok z domácího utkání jim nemusí stačit a na Julisce začali od podlahy. Už v šesté minutě skóroval Zábojník, o chvíli později dopravil míč do sítě také Piták. V tu chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že by z utkání mělo být drama, jenže rozhodnuto ještě nebylo.

Trenér domácích Luboš Kozel hnal svůj tým do ofenzivy a ve 35. minutě ho potěšila přesná rána Šimla. Hlavní nápor ale přišel až ve druhé části. Když se po hodině hry prosadil Šiml a bylo srovnáno, hosté znervózněli, trefa Svatonského deset minut před koncem je už musela vyděsit. Závěr zápasu už ovšem ubránili a domácí se hodně zlobili na sudího Býmu, který nastavil pouhou minutu.

FK Dukla Praha - FK Baumit Jablonec 3:2 (1:2)
Branky: 35. Šiml, 63. Šmíd, 79. Svatonský - 6. Zábojník, 18. Piták. Rozhodčí: Býma - Pelikán, Peřina. ŽK: Mikula - Loučka. Diváci: 250.

FK Dukla Praha: Kučera - Šmíd, Pospíšil, Hašek, Mikula - Podrázký, Gedeon, Šiml (46. Přeučil), Svatonský - Markovič (76. Hanousek), Nečas (65. Lietava). Trenér Luboš Kozel.
FK Baumit Jablonec: Valeš - Zábojník, Eliáš, Pavlík, Jablonský - Kopic (63. Vošahlík), Jarolím, Loučka, Piták (52. Vaněk) - Kovařík, Lafata (89. Třešňák). Trenér: František Komňacký.

Teplice si v Karviné pohlídaly postup

Fotbalisté Teplic zvládli odvetu osmifinále a na hřišti druholigové Karviné zvítězili 3:1. První utkání doma vyhráli 1:0 a po zásluze se tak radují z postupu do jarního čtvrtfinále.

Svěřenci Petra Rady byli stejně jako před měsícem od počátku lepším mužstvem. Soupeře ke své bráně prakticky nepouštěli a už po 15 minutách vedli 2:0. Jako první se zblízka trefil exsparťanský záložník Štěpán Vachoušek, na kterého záhy navázal obránce Petr Lukáš, a o postupujícím bylo de facto jasno.

Domácí ale utkání ještě nezabalili. V 71. minutě se jim dokonce podařilo skórovat, když ke krásné ráně ze 35 metrů napřáhl Tomáš Jirsa a teplický brankář našel míč až v síti. Poslední slovo měli ovšem hosté, jen tři minuty po Jirsově parádě se trefil Martin Jindráček, jenž se vyhnul ofsajdové pasti a chladnokrevným zakončením uzavřel gólový účet zápasu.

MFK OKD Karviná - FK Teplice 1:3 (1:2)
Branky: 71. Jursa - 8. Vachoušek, 15. Lukáš, 74. Jindráček. Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Pilný. ŽK: Presl, Puškáč, Hrtánek - Lukáš, Ježdík.

MFK Karviná: Kafka - Hrtánek, Motyčka (46. Cverna), Mráz, Hoffmann - Ciku, Jursa, Puškáč, Bartošák - Presl (61. Legierski), Bartozel (46. Milosavljev). Trenér Karel Kula.
FK Teplice: Slavík - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Kerič (56. Zoubele), Vachoušek, Siva, Ljevakovič (78. Lácha) - Mahmutovič (46. Jindráček), Stožický. Trenér: Petr Rada.

S postupem neměla problém ani Sigma

Hráči Sigmy Olomouc vyhráli nad druholigovým Sezimovým Ústím 1:0 a bezpečně si pohlídali postup do další fáze soutěže. První utkání na hřišti soupeře totiž skončilo výsledkem 4:1 pro Hanáky.

Necelých pět set diváků sledovalo na Andrově stadionu nikterak atraktivní duel. Vzhledem k jasné výhře Olomouce v prvním zápase mohl domácí obrat o postup jen zázrak, k němu však měl druholigový protivník daleko.

Ve 29. minutě ho definitivně srazil gól Jeromeho, a jelikož zhruba deset minut před koncem zahodil velkou šanci Vukadinovič, i toto utkání skončilo vítězstvím svěřenců trenéra Zdeňka Psotky. V jarním čtvrtfinále se utkají s Baníkem Ostrava.

SK Sigma Olomouc - FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:0 (1:0)
Branka: 29. Jerome. Rozhodčí: Ochotnický - Mencl, Košec. Bez karet. Diváci: 485.

SK Sigma Olomouc: Šustr - Hála, Koutný, Škerle, Vepřek (60. Murin) - Nepožitek, Rossi, Navrátil (67. Bajer) - Vavřík, Jerome, Varadi (75. Přikryl). Trenér: Zdeněk Psotka.
FK Spartak Mas Sezimovo Ústí: Fryšták - Kotrba, Ptáček (60. Hric), Nesvadba, Rožboud (75. Kalášek) - Cíferský, Dobal, Šturma,Vukadinović - Jasanský, Mach (68. Kočí). Trenér: Luboš Zákostelský.