Mladík Krejčí chválil po dvou gólech nahrávající spoluhráče

Jednoznačnou předností sparťanského záložníka Ladislava Krejčího je hra levou nohou, přesto se ve středečním osmifinálovém duelu ve Znojmě prosadil hlavou a pravačkou. I díky jeho dvěma trefám Pražané zvítězili 4:1 a před domácí odvetou mají skvělou výchozí pozici.

Poprvé se devatenáctiletý fotbalista prosadil už ve čtvrté minutě, kdy mu nacentroval na hlavu Sionko. Šest minut před koncem pak zvyšoval na 3:1 po nahrávce střídajícího Mareše. "Musím kluky pochválit. Krásně mi to dali a z poloviny, je to jejich zásluha," uvedl Krejčí.

Na levé straně sparťanské zálohy nastoupil i v posledním ligovém utkání proti Liberci, kterému Sparta doma podlehla 0:3. S druholigovým Znojmem si měli Pražané opět zvýšit sebevědomí, což se jim díky výsledku 4:1 povedlo, i když tak jednoduché to neměli. "Měli jsme výborný nástup a věřili jsme si. Ale potom to bylo hektické a hodně tvrdé. Kvůli tomu jsme ztratili kontrolu nad hrou," přiznal jeden z hrdinů letošního ME do 19 let.

Především v prvním poločase nechyběly na trávníku emoce. Domácí fanoušky nadzvedl ze sedadel tvrdý atak stopera Brabce, který kopačkou zasáhl hlavičkujícího Hříbka. "Určitě to nebylo od našeho hráče úmyslné, ten zákrok jsem viděl," hájil Krejčí zkušenějšího spoluhráče, který vyvázl se žlutou kartou.

Sparťanský talent i přes dvě vstřelené branky nebyl tolik vidět, přesto si vysokou výhru užíval. "Neměl jsem tolik balonů, jak jsem zvyklý, ale dal jsem dva góly a za ty jsem opravdu hodně rád," usmál se Krejčí. "K postupu máme mnohem blíž, ale zase musíme zvítězit a hrát dobře," dodal.