Budějovice doma rozstřílely Příbram

Borci Českých Budějovic porazili v nedělním utkání 12. kola Gambrinus ligy doma Příbram vysoko 4:1. Zápas na půdě Dynama ovlivnily dva rychlé góly domácího stopera Romana Lengyela, které rozhodly o vůbec první podzimní výhře českobudějovického celku v nejvyšší soutěži.

Kompletní ligová tabulka

Domácí mužstvo se na podzim ještě neradovalo z tříbodového zisku, proti Příbrami však sehrálo svůj nejlepší poločas této sezony, který vyšperkovalo třemi góly. Příbram totálně zaspala úvod zápasu a po dvou centrech zkušeného středopolaře Otepky, které zakončil přesně Lengyel v 3. a 7. minutě dvakrát inkasovala. Poprvé Lengyel dorazil do sítě sražený Otepkův centr a o čtyři minuty později se z další standardní situace prosadil hlavou.

Rychle inkasované góly zanechaly na hře Středočechů následky. Příbram měla problémy s držením míče a přechodem do útoku, její záloha se vytratila ze hry a nedůrazná defenziva musela čelit neustálému tlaku Dynama. To naopak hýřilo sebevědomím a ještě do přestávky zasadili domácí hráči svému soupeři i třetí gólový úder - tentokrát se v 42. minutě znovu z dorážky prosadil tvrdou ranou útočník Ondrášek.

Příbramský trenér Vavruška sice udělal o půli dvě změny v sestavě, ale ty měly za cíl spíše uklidnit celý tým a nedopustit debakl. Jihočeši hráli uvolněně, s lehkostí se navíc dostali do dalších šancí. Obrovskou příležitost spálil v 55. minutě znovu Ondrášek, který místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volil tvrdý pokus těsně vedle příbramské branky. Jedenáct minut před koncem mohl docílit hattricku stoper Lengyel, ale jeho další střelu zneškodnil gólman Příbrami Hruška. Ten se v závěru nenudil, naopak další práci měl při zneškodnění střely Otepky.

Příbrami se nakonec podařilo alespoň snížit, když se minutu před koncem nadvakrát prosadil střídající záložník Koukal. Poslední slovo však mělo znovu Dynamo, v nastaveném čase se ještě obtočil okolo bránícího protihráče Klesa a křížnou střelou na vzdálenější tyč upravil skóre na 4:1 pro domácí. Budějovice se tak mohly poprvé v této sezoně radovat z vítězství, které Jihočechy vyšvihlo na 13. pozici ligové tabulky, naopak na chvost se propadl ostravský Baník.