HFK udržela první příčku

Ve 13. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítali holičtí fotbalisté na domácí půdě tým SK Sulko Zábřeh. Aktuálně čtrnáctý tým Moravskoslezské fotbalové ligy v minulém kole třetí nejvyšší fotbalové ligy podlehl na domácí půdě juniorce Zbrojovky Brna 2:4. V dresu Zábřehu se objevil holický útočník Marek Svorada, který je zde na hostování do konce tohoto roku.

Převaha domácích byla patrná již od první minuty. Hra hostů byla založena pouze na brejkových situacích, když na hrotu se pral osamocený Svorada. Obrana HFK tak neměla moc práce s ubráněním několika protiútoků, které si hosté vytvořili. Již ve druhé minutě se domácí mohli dostat po Tomanově střele do vedení. Ta však skončila jen v boční síti. Přesto se fanoušci dočkali již v 10.minutě. Po centru Kazára se míč dostal na hlavu Richtera a ten se nemýlil - 1:0. Do další příležitosti se opět po hlavičce dostal střelec první branky. Míč se však otřel o břevno, ale v síti neskončil.

I v druhém poločase byli aktivnější domácí, vázla však kombinace i rozehrávka. Až v 60. minutě viděli diváci pohlednou akci na jeden dotek. Na pravé straně si narazil Čtvrtníček míč s Kopeckým a centrem na zadní tyč našel volného Kazára, který sklepl míč na Čoupka, ale ten pálil vysoko nad branku. V 62. minutě zkoušel Kazár chytře přehazovat brankáře Tomana. Ten však s vypětím všech sil míč nakonec na brankové čáře zpacifikoval. Přestože domácí svou aktivitou předčili soupeře, ke vstřelení gólu jejich iniciativa již nevedla.
Ale i hosté měli příležitost ke skórováníí. Patnáct minut před koncem utkání se propracoval do vápna Marek Svorada, s jehož střelou si brankář Šrom poradil. A tak si nakonec domácí připsali na své konto tři body
a udrželi tak první příčku v tabulce MSFL.

Sestava 1. HFK Olomouc: Šrom - Kopecký, Lukášek, Šimáček, Čoupek - Čtvrtníček (81. Filipský), Kovář, Bednář (58. Tögel), Kazár - Richter (72. Žondra), Korčián.

Sestava SK Sulko Zábřeh: Toman - Kulíšek, Krejčíř, Balcárek, Šichor, Barcal J., Svorada, Hrdlovič, Pospíšil, Kendashki, Bajger (74. Unzeitig, 86. Kapl).

1. HFK Olomouc - SK Sulko Zábřeh 1 : 0