Liberec s posilami nestačil na Arsenal

V neděli přivítal Arsenal k prvnímu domácímu zápasu na domácím hřišti rezervu Liberce. Trenér hostů přivezl mužstvo, které posílili i někteří hráči ze širšího kádru A mužstva. Na soupisce se tedy objevili Soběslav, Polák, Bína, Hadaščok, Zieris, Ndemen, Vlasko a Musiol.

Úvod zápasu byl bohatý na šance na obou stranách. Jako první se do šance dostali domácí, kdy Jordákovu střelu zblokovala liberecká obrana. Pak se ke slovu dostali hosté, jejich šanci zhatil obránce Patka. Hra se přelévala od vápna k vápnu, žádná z akcí však nevedla ke gólu. Těsně před konce poločasu se domácí konečně dočkali. šmidrkal byl faulován v pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Broschinský a nemýlil se - 1:0.

Úvod do druhého poločasu patřil opět domácím. Do slibných šancí se dostali Procházka i Knobloch, ale brankový účet nenavýšili. V 70.minutě se domácí mohli znovu radovat. Jordák se nejlépe zorientoval před bránou Koláře a zvýšil na 2:0. Hosté se snažili o zkorigování brankového účtu, coož se jim nakonec podařilo. Z dálky vyslal pěknou trefu Daniel a nedal Bojčukovi šanci - 2:1.

Trenér Arsenalu František Šturma zhodnotil zápas na webu Arsenalu:
„Věděli jsme, že nás čeká opravdu kvalitní soupeř. Liberec přijel opravdu s dobrými hráči, kteří jsou v kádru áčka. Svoji kvalitu mají víc než na ČFL. Já jsem hodně rád, že jsme to zvládli. Je pravda, že první poločas nebyl pro oko diváka moc lahodící. Šancí tam moc nebylo, ale zase na druhou stranu my jsme Liberec také k ničemu nepustili. Jsem spokojený s tím, že defenzivně jsme to vzadu odehráli velice slušně. Co se týče ofenzivy, tak druhý gól padl po krásné kombinaci, ještě před tím hlavičkoval do brankáře Procházka. Ve druhé půli jsem viděl zlepšení z naší strany a v posledních deseti minutách, kdy jsme inkasovali, to bylo o vůli dotáhnout zápas do vítězného konce.“

Trenér Jaroslav Vodička zhodnotil zápas na webu Liberce takto:
"V prvním poločase jsme byli málo aktivní, po změně stran jsme se sice trochu zlepšili, ale přibrzdil nás druhý gól České Lípy. Naše snížení přišlo po krásné trefě, ale až v závěru. Na to, abychom v Lípě bodovali, jsme začali hrát příliš pozdě."

Sestava Česká Lípa: Bojčuk - Broschinský, Bohata, Štálík, Zulič - Knobloch, Patka, Kučera, Jordák (83.Beran) - Šmidrkal (46.Vrabec), Procházka (69.Nikovski)

Sestava Liberec B: Kolář - Bína, Zieris, Polák, Pokorný - Ndemen, Soběslav (79.Suk) - Rybanský, Daniel, Drobílek (57.Vlasko) - Hadaščok (46.Musiol)

Česká Lípa - Liberec B 2 : 1