Dukla měla v Příbrami namále, ale stále drží jarní neporazitelnost

Tým 1. FK Příbram remizoval v pátečním zápase 22. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti s Duklou Praha 2:2. Příbram vedla od 9. minuty gólem Koukala z penalty, už v 10. minutě vyrovnal ranou z dálky Lietava, ve 42. minutě skóroval Šlapák, v nastaveném čase vyrovnal Švejdík.

Utkání bylo velmi příjemným fotbalovým zážitkem, hrálo se ve vysokém tempu, oboustranně útočně, nebývale čistě a hra nabídla mnoho pěkných kombinačních akcí s kvalitním zakončením. Už v první minutě měl velkou šanci domácí Koukal a už v 9. minutě vedla Příbram 1:0. Stoper Dukly Švejdík nedokázal zastavit Martina Šlapáka jinak, než že mu zahákoval nohu. Zdeněk Koukal proměnil penaltu zcela s přehledem. Už o minutu později bylo vyrovnáno. Po dlouhém autu se míč odrazil k Ivanu Lietavovi a ten ostrou střelou bez přípravy srovnal na 1:1. Rána byla tak prudká, že domácího gólmana Hrušku otočila.

V 19. minutě vyrazil Hruška nebezpečnou technickou střelu Svatonského na roh. Ve 29. minutě velmi tvrdě vystřelil domácí Mareš, ale Rada zakročil bezchybně. V obrovské šanci byl Šlapák, ale dlouhý centr zasáhl volejem jen slabě a míč se stal kořistí Rady. Ve 42. minutě se už domácí radovali. Krbeček a Šlapák šli do důrazného souboje se stopery, Krbeček hlavou připravil míč Martinu Šlapákovi, a ten prostřelil stopera Vorla i Radu na 2:1.

Ve druhém poločase byla 20 minut jasně lepší Dukla, měla tlak, obrovskou příležitost neproměnil Pázler, Hruška zlikvidoval několik střel a v 65. minutě zase začala přebírat otěže Příbram. Po výborné akci Mišůna uvolnil Krbeček Šlapáka, ale Rada zasáhl skvěle. Bomba Koukala pak těsně minula jeho břevno.

Dukla potom posílila ofenzívu, znovu se dostala do velkého tlaku, hrála s obrovským nasazením do poslední chvíle a nakonec se jí to vyplatilo. Hodně zaměstnaná domácí obrana odolávala a i pod tlakem Příbram podnikala nebezpečné protiútoky. V 88. minutě zachránil Rada hosty od vyšší prohry. Šlapák se po sólové akci zbavil Božiče, ale Rada vyběhl a střelu chytil. Závěr byl velmi dramatický. V nastaveném čase byl na hrotu formace Dukly i stoper Vorel a na standardní situaci šel dokonce i brankář Rada. Při obrovském závaru vypadl míč ležícímu Hruškovi z rukou a důrazný Švejdík z metru ve druhé minutě nastavení vyrovnal. Dukla na jaře ještě neprohrála.