Holičtí odjížděli pouze s bodem

V prvním mistrovském utkání jarní části třetí nejvyšší fotbalové ligy, zavítali holičtí fotbalisté na stadion SK Líšně, která okupuje předposlední příčku tabulky MSFL. V základní sestavě se objevil dlouho zraněný Onofrej, který chyběl skoro celý podzim. V utkání nemohl hlavní trenér HFK počítat s útočníkem Liborem Žondrou, který je v trestu za čtyři žluté karty. Dlouhodobě zraněný je také Petr Čoupek a k němu se přidal v týdnu záložník Petr Filipský, který si v tréninku poranil koleno.

Začátek utkání byl o několik málo minut opožděn, protože hlavní arbitr při cestě na utkání havaroval a místo něj musel být povolán náhradní sudí. Ten dorazil s necelým deseti minutovým zpožděním.

Fotbalisté HFK i tak začali utkání aktivně. Během prvních patnácti minut se dostali do tří vyložených gólových šancí. Ve 4. minutě vystihl malou domů Korčián, když vypíchl míč před vybíhajícím brankářem. Sám před brankou ale zpomalil a místo zakončení do prázdné branky míč zasekl do kličky a následně vystřelil. To se už ale dokázal vrátit jeden z obránců a střelu zablokoval. O šest minut později přenesl Onofrej hru dlouhým pasem na Dadáka. Ten poslal načechraný míč na hlavu Richtera, ale jeho pokus mířil těsně mimo tyče brankáře Sedmidubského. Na druhé straně zahrával standardní kop na přední tyč domácí Mička. Brankář Šrom jeho pokus na dvakrát zlikvidoval. Domácí byli nebezpeční hlavně po rychlých brejcích, kterou zakončovali nebezpečnými střelami rychlonohý záložníci. S těmi si ale brankář Šrom vždy poradil.

Další šance přišly v rozmezí pěti minut. Nejdříve tvrdě pálil Bednář, jeho střelu tečoval do autu obránce. O minutu později poslal Čtvrtníček centr na přední tyč, kde si zběhl Richter a míč poslal k tyči. Jenže brankář Sedmidubský reflexivně míč vytěsnil na roh. Z rohu hlavičkoval Kovář a domácí brankář měl opět plné ruce práce. Hlavu kapitána HFK vyrazil ke Kopeckému a jeho dorážku také zlikvidoval. O dvě minuty později unikl po pravé straně Korčián. Míč poslal pod sebe na malé vápno Čtvrtníčkovi, který jej pustil mezi nohami na úplně osamoceného Richtera. Ten však situaci nezvládl a sám před okrytou brankou míč poslal míč nad ochranou síť za brankou domácích. Nutno přiznat, že míč mu na nerovném terénu poskočil a už jen těžko jej mohl nasměrovat do brankové sítě.

Hra holického týmu po tlaku opadla a na kopačky holických hráčů se snesla velká nervozita. Poločas obě mužstva dohrála bez branky.

V druhé poločase zahrozili jako první domácí. Agilní Mička opět tvrdě pálil, ale jen do rukavic připraveného brankáře Šroma.

Holičtí pomalu zvyšovali obrátky a o deset minut později to byli právě oni, kteří se dočkali branky. Výborně hrající Bednář poslal za obranu pas na rozběhlého Korčiána, který se z ničím nepáral a z voleje vymetl levý růžek branky domácích - 0:1.

I poté měli více brankových příležitostí holičtí. V 64. minutě poslal do vápna centr střídající Kazár. Míč ovšem nepřetavili v branku dobíhající Kopecký ani Onofrej.

To se stalo svěřencům trenéra Oldřicha Machaly osudovým. V 81. minutě zahrávali domácí rohový kop, na který se nejlépe naskočil obránce Jan Krejčí a hlavou srovnal stav utkání na 1:1.

Sestava SK Líšeň: Sedmidubský - Benešovský (77. Pecha), Drábek, Čampa (K), Dostálek, Krejčí Jan, Koudelka (70.Suchý), Mičko (67. Oprchal), Skok, Krejčí Martin, Malík.

Sestava 1. HFK Olomouc: Šrom - Kopecký, Čep, Lukášek, Dadák - Onofrej, Kovář (K) (32. Šimko), Bednář, Čtvrtníček - Korčián, Richter (63. Kazár).

SK Líšeň - 1. HFK Olomouc 1 : 1