Rosova proměněná penalta znamenala tři body pro Teplice

Teplice vyhrály v nedělním utkání 23. kola Gambrinus ligy na trávníku Mladé Boleslavi 1:0. V nastaveném čase první půle proměnil pokutový kop obránce Antonín Rosa, který potrestal faul Kuliče na Vůcha, hosté hráli od 54. minuty bez vyloučeného Lukáše Zoubeleho.

Ligová tabulka

Mladoboleslavské hráče trápí v posledních zápasech mizerná koncovka a v důsledku toho získali v posledních čtyřech duelech jediný bod. Ukončení nepříznivé bilance mohl zařídit Chramosta, který měl v obou poločasech dvě tutovky, ovšem ani jednou se neprosadil. Poprvé zakončil sólo nepochopitelně slabou střelou mimo bránu, ve druhém případě zmařil jeho únik včasným vyběhnutím gólman Grigar. Kromě Chramosty dokázal vychytat také Štohanzla.

Severočeši potrestali Chramostův nedůraz v koncovce v závěru první půle. Domácí kapitán Kulič zasáhl společně s míčem i nohy Vůcha, sudí Franěk nařídil pokutový kop, který Rosa umístěnou ránou proměnil. Ve druhé půli Teplicím zkomplikoval cestu za druhou výhrou v řadě Zoubele, který nedovoleně zastavil Janíčka a po druhé žluté kartě musel opustit trávník.

Oživení do hry Mladé Boleslavi přinesl střídající Mareš, který se po hodině hry zbavil protihráče, jenže po jeho centru Kúdela zblízka hlavou minul. Oslabení hosté si už potom domácí pohlídali a zakončili úspěšný týden. Kromě tří bodů z ligového utkání se radovali v týdnu také z postupu do semifinále Poháru České pošty.