Pátá výhra Roudnice v řadě

Roudnici se v jarní části soutěže daří. Již čtyří kola nepoznalo hořkost porážky a tuto sérii chtělo prodloužit v Letohradu.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a hned střely Nadrchala a Brendla vyzkoušely pozornost hosttujícího brankáře. Pak se ale ke slovu dostali hosté, konkrétně největší opora roudnického mužstva Hrdlička a hned jeho první střela zapadla do domácí branky - 0:1. Domácí se ale nenechali zatlačit a vzápětí zahrozil Haurdič. I s jeho střelou si však Pechatý poradil. A tak to byli opět hosté, kdo ve 20.minutě rozvlnil síť za zády domácího brankáře - 0:2. Ve 32.minutě se dočkali i domácí diváci. Po krásně sehraném signálu Bíro, Vaniš, druhý jmenovaný se přesnou ranou nemýlil a snížil - 1:2.

Druhý poločas byl již na šance i góly chudý. Za zmínku snad stojí akce v 63.minutě, kdy po spolupráci Vaniše s Bírem po rohovém kopu, Haurdič ani po dvou pokusech míč přes houštinu těl do sítě neprotlačil. V 66.minutě opět úřadoval hostující Macháček, hlavičku z pod břevna reflexívně vytahoval Kykal. A protože domácí již nedokázali stav utkání vyrovnat, vyhrála Roudnice již popáté v řadě.

Marián Řízek, trenér Roudnice, zhodnotil na domácím webu zápas takto:
„Začali jsme dobře, hráli důsledně dozadu a vypracovali si i dvě brankové příležitosti, které se nám podařilo proměnit. Na lavičce jsem ale trochu v nadsázce říkal, že vést po dvaceti minutách 2:0, je to nejhorší, co se nám mohlo stát. Bohužel se to také vyplnilo. Byli jsme od té doby pasivní, od protihráčů byli všichni daleko. Po zbytečném faulu přišla standardka, signál, kdy si kluci nerozebrali soupeře a bylo srovnáno. Naštěstí jsme pak ustáli tlak domácích. Ve druhé půli jsme zvýšili aktivitu, ale pak zase přišlo jakési uspokojení. Domácí měli jednu tutovku, kdy nás naštěstí podržel Pechatý. Já si těchto tří bodů opravdu hodně cením. Je totiž pro mě opravdu velkou záhadou, jak může být Letohrad poslední. I když jsme určitě nepodali ideální výkon, domácí byli na jaře zatím jasně nejlepším týmem, se kterým jsme se utkali. Naše série pěti vyhraných zápasů je sice dobrá, ale kluci si musí uvědomit, že žádný soupeř se neporazí sám.“

Sestava FK OEZ Letohrad: Kykal – Macek, Niessner, Vaniš, Kail – Haurdič (86. Faltus), Nágl (34. Šponar), Bíro, Nadrchal (59. Kulhánek) – Just, Brendl.

Sestava SK Roudnice nad Labem: Pechatý – Kala, Vaněk, Kratochvíl, Pícha – Novák (55. Kučera), Medek, Hrdlička (90. Brhlík), Macháček – Potočný (67. Brandejs), Brožík

Letohrad - Roudnice 1 : 2