Bayern udolal Real a do Madridu si poveze těsný náskok

Hráči německého týmu Bayern Mnichov vyhráli v úterním prvním semifinálovém utkání Ligy mistrů na domácí půdě nad španělským mužstvem Real Madrid 2:1. První branku domácích vsítil v 17. minutě Franck Ribéry, v 53. minutě vyrovnal Mesut Özil, v 90. minutě dal vítěznou branku Mario Gomez.

Mnichovský Bayern v prvním poločase příjemně překvapil. Real, v jehož útoku překvapivě nenastoupil Argentinec Higuaín, měl sice začátek a také první šanci. V 7. minutě po Özilově kolmé přihrávce vypálil z gólové pozice asi z 15 metrů Benzema, ale brankář domácích Neuer ránu výtečně vyrazil na roh. Potom ovšem Bayern zrychlil hru, po krajích hřiště začali úřadovat Lahm s Robbenem vpravo a Alaba s Ribérym vlevo a obrana španělského superklubu měla velké starosti.

V 17. minutě se prosadil skvěle hrající Francouz Franck Ribéry. Kroos centroval z rohu, odražený míč si zpracoval Ribéry, di María proti němu vyrazil pozdě a malý Francouz prostřelil chumel hráčů na 1:0. Bayern byl nebezpečnější a další vyloženou měl ve 40. minutě Gomez. Pěkně ho vysunul Kroos, ale Casillas jeho bombu z velkého čtverce vyrazil na roh. Real gólovou šanci neměl a ve velkém pokutovém území se neprosadil. pouze Cristiano Ronaldo třikrát vystřelil z větší vzdálenosti a dvakrát netrefil bránu. Jinak mu toho Philipp Lahm příliš nedovolil.

[img id="37700"]
Po přestávce začal hrát s větší chutí v dresu Realu Benzema, uspěl v několika soubojích a měl velký podíl na vyrovnávací brance v 53. minutě. Po brejku, který založil Özil, trefil C. Ronaldo Neuera, Benzema pak pronikl k brance až k čáře a vrátil míč před Neuera, Mesutovi Özilovi, německému reprezentantovi tureckého původu, stačilo jen nastavit nohu. To byla poslední nebezpečná akce Realu ve druhém poločase.

O pět minut později velkou příležitost vypracoval Bayernu Nizozemec Robben. Vyškolil kličkou Coentrãa, ale jeho přihrávku na Gomeze obránci se štěstím odrazili do autu. Real Madrid byl téměř na lopatkách, nedokázal téměř udržet míč, jeho hráči začali častěji faulovat, ale Němec španělského původu Mário Gomez dokázal spálit tři šance. Obrana Španělů často odvracela akce Bayernu ve zmatku a nakonec neodolala. V 89. minutě se proti Coentrãovi prosadil Lahm, nacentroval Gomezovi a ten doslova přetlačil Arbelou. Zblízka skóroval na 2:1. Bayern Mnichov vyhrál zaslouženě, Real může mluvit o štěstí, že prohrál jen o jediný gól.

Liga mistrů, první semifinále:

Bayern Mnichov - Real Madrid 2:1 (1:0)
Branky: 17. Ribéry, 89. Gomez - 53. Özil. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Child (všichni Anglie). ŽK: Badstuber, Robben, Lahm - Coentrão, Xabi, di María, S. Ramos, Higuaín, Marcelo. Diváci: 66 000.

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, J. Boateng, Badstuber, Alaba - Robben, Schweinsteiger (61. T. Müller), Gustavo, Kroos, Ribéry - M. Gomez. Trenér: Jupp Heynckes.

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Fabio Coentrão - di María (79. Granero), Khedira, Xabi Alonso, Özil (69. Marcelo), C. Ronaldo - Benzema (84. Higuaín). Trenér: José Mourinho.