Kweuke prostřelil Zlámala a Sparta si připsala povinné 3 body

Hráči Sparty Praha zvítězili v pátečním večerním duelu 27. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti na Letné nad Sigmou Olomouc 1:0. Vítězný gól sparťanů vstřelil ve 29. minutě Leonard Kweuke.

Oba soupeři absolvovali první díl dvojzápasu - ve středu se totiž v Plzni utkají znovu ve finále Poháru České pošty - se změnami v základní sestavě. Z té sparťanské vypadl Jarošík, jehož posadily na střídačku nečekané chyby, posty stoperů zaujali jmenovci, veterán Erich Brabec a benjamínek Jakub Brabec. V olomouckém základu se neobjevil dvoumetrový Klesnil, nastoupil však čtyřiatřicetiletý Marek Heinz, který nezpotil dres už v sedmi střetnutích za sebou.

Sparta vsadila na ofenzívu, Olomouc na opatrnost a brejky. Domácí si vypracovali do přestávky tři gólové šance a jednu Kweuke po dlouhém nákopu J. Brabce ve 29. minutě proměnil střelou z úhlu ke vzdálenější tyči. Vedení Letenských mohli zvýšit Krejčí a prudkou hlavičkou Kweuke, ale oba těsně minuli. Pozoruhodně hrál Krejčí, jenž zřejmě dostal velkou volnost, pohyboval se po celé šíři hřiště a rozdal mnoho pěkných přihrávek. Z jeho hry těžil zejména Kweuke. Olomouc měla výraznou příležitost už v 10. minutě, ale Ordošovu ránu Vaclík výtečně vyrazil a z dorážky Heinz netrefil branku. Na zadáky Sparta platil především robustní Ordoš, ale stopeři ho přímo do koncovky nepustili.

Po přestávce zahodil v 50. minutě příležitost Krejčí, ale Olomouc hrála aktivněji a v 54. minutě měl na kopačce vyrovnávací gól Navrátil. Vaclík však vyběhl a střelu zblízka zlikvidoval. Po necelé hodině hry nasadil olomoucký kouč Uličný do hry místo Heinze Klesnila a jeho tým hrál na dva klasické útočníky. Hra se vyrovnala, hosté hráli víc dopředu, ale současně vznikalo víc prostoru pro Kweukeho, nicméně oboustranně se vyložených šancí rodilo málo. Aktivita před oběmi brankami vzrostla v posledních 20 minutách, ale stále nervóznější Spartě se stále nedařilo potvrdit těsný výsledek pojistnou brankou. V 78. minutě Uličný nasadil do hry třetího útočníka Váradiho. V tu dobu už byl na hřišti na postu defenzivního záložníka Jarošík místo Holka, který byl lepší v hlavičkových soubojích, střílel a byl připraven v případě potřeby vyrazit na hrot.

V 80. minutě visel sparťanský gól ve vzduchu, ale Zlámal skvěle zasáhl proti střelám Matějovského a Kweukeho. V 83. minutě naopak velmi aktivní Sigma díky Ordošovi, Klesnilovi a Schulmeisterovi vyrobila před Vaclíkem velmi nebezpečný závar, ale míč nakonec skončil v autu z kopaček sparťanů. V závěru měla Sparta tlak, ale výsledkem byla jen Pamičova strřela těsně vedle. Kvalitní zápas skončil výhrou Sparty zaslouženě, po herní stránce podala jeden z nejlepších jarních výkonů, častěji střílela, ale měla velmi zdatného soupeře.