Kolář zařídil Spartě výhru na hřišti posledního

Hráči Slovácka prohráli v pondělním dohrávaném utkání 11. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti se Spartou Praha 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v 74. minutě Daniel Kolář. Sparta ztrácí na třetím místě na vedoucí Liberec čtyři body.

Sparta tak ukončila sérii tří proher se shodným výsledkem 0:2 v Uherském Hradišti, kde bodovala poprvé od března roku 2003, a ztrácí jen tři body na druhou Mladou Boleslav.

Trenér Michal Bílek, který se Spartou neprohrál ani v šestém ligovém utkání po nástupu do funkce, poslal na hrot Juna s Rezkem. Po nevydařeném čtvrtečním utkání v Poháru UEFA bylo mezi náhradníky kvarteto Došek, Kisel, Kolář a Sylvestre. Na domácí lavičce zůstal překvapivě zkušený Němčický.

Líbivý útočný fotbal vydržel Spartě zhruba dvacet minut. Hned v úvodu vyzkoušel Pospěch, jenž často vyrážel z obrany po pravé straně do protiútoků, skákavou střelou postřeh brankáře Drobisze. Vzápětí ve výhodné pozici Jun nedosáhl ani rybičkou na centr Matušoviče z levé strany. Další slibnější šanci si vypracovala Sparta ve 23. minutě, kdy po centru Šimáka vystřelil tísněný Rezek, jehož blokovaný pokus stačil Drobisz vyrazit.

Slovácko se postupně zbavilo přehnaného respektu, vytáhlo se z defenzivy a srovnalo v poli krok. Do střeleckých šancí se ale domácí hráči nedostali. V závěru poločasu jejich tlak vzrostl, střelecké pokusy se ale odrážely pouze od zadáků Sparty.

Trenér Bílek se pokusil v poločase oživit mdlou a nepřesnou hru svých svěřenců zařazením útočníka Doška místo Rezka. Výkon Sparty se ale nezlepšil. Hosté prohrávali souboje ve středu hřiště a trápili se při zakládání útočných akcí. Naopak bojovně naladěné Slovácko získalo územní převahu, z ní ale kvůli nepřesné a nedůrazné koncovce mnoho nevytěžilo.

Prvním zábleskem k obratu ve hře Sparty byla v 66. minutě Horváthova střela z dvaceti metrů, kterou Drobisz v poslední chvíli vytáhl nad branku. Bílek vsadil na jedinou kartu a dvacet minut před koncem vyčerpal zbývající dvě střídání, když poslal do hry Koláře místo Šimáka a zcela nevýrazného Juna nahradil Lustrinelli.

Tah sparťanskému trenérovi vyšel. V 74. minutě se dostal Matušovičův centr z levé strany před zcela volného Koláře, jenž poslal míč pohodlně do sítě. Po obdržené brance se ještě Slovácko vzepjalo k poslední křeči, která ale k toužebnému vyrovnání nevedla.

Výsledek:

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 74. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Handlíř, Kubáň. ŽK: Görner, Ivana, Lysoněk, Kaspřák - Matušovič, Řepka, Zabavník, Lustrinelli. Diváci: 6505.

Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Šimáček, Šuškavčevič, Lysoněk - Ivana, Vozábal, Bernardi, Görner (64. Kúdela), Róth (87. Mareš) - Vrána (71. Malcharek). Trenér: Plíšek.
Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Kadlec, Zabavník - Šimák (63. Kolář), Hušek, Horváth, Matušovič - Rezek (46. Došek), Jun (72. Lustrinelli). Trenér: Bílek.

[ 23.10.2006 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: MARSfoto ]