Štajner leží v nemocnici s krevní sraženinou na plících

Štajner leží v nemocnici s krevní sraženinou na plících

Hráč Liberce a bývalý reprezentant Jiří Štajner leží v nemocnici s plicní embolií. Na zdravotní problémy si stěžoval už po středečním utkání třetího předkola Ligy mistrů v rumunské Kluži.

Lékaři zjistili, že příčinou problémů je ucpání krevního řečiště v plicích, které způsobuje většinou sraženina krve z dolní končetiny. Klubový web uvádí, že kanonýr a matador podle lékařů prodělal lehkou plicní embolii a zdravotníci okamžitě zahájili jeho léčbu.

Lékař libereckého týmu MUDr. Pavel Buchvald konstatoval, že u hráče se jedná o lehkou formu s tím, že jakékoli prognózy o době léčení jsou v tuto chvíli předčasné. "Jiří Štajner si stěžoval na určité potíže a vyšetření odhalila lehkou plicní embolii. Je v nemocnici v péči lékařů. V tuto chvíli jeho zdravotní stav nebudeme více komentovat. Na prvním místě je nyní zdraví hráče,“ řekl tiskový mluvčí Lukáš Váňa.

Štajner byl v minulé sezoně tahounem Liberce a pomohl mu k mistrovskému titulu. Pak čekal, že si ho trenér národního týmu Michal Bílek vezme s sebou na EURO. Jenže opak byl pravdou. Naštvaný a zklamaný Štajner pozvánku nedostal. "Můj životní sen se rozplynul. Udělal jsem vše, ale nestačilo to. Přeji klukům hodně štěstí a vždycky jim budu fandit," napsal bývalý hráč Hannoveru na sociální síti Twitter.