Jihlava popáté v řadě remizovala, tentokrát doma s Olomoucí

Páteční program Gambrinus ligy měl na programu jediné utkání. Od 20:15 nastoupila domácí Jihlava proti Sigmě Olomouc a utkání stejně tak, jako zatím vevšech zápasech Jihlavy, nenašlo vítěze. Jihlava doma se Sigmou remizovala 1:1.

Domácí Jihlava se hned od začátku snažila tlačit do útoku, byli to ale hosté z Olomouce, kteří byli blízko prvnímu gólu. V 18. minutě předvedl hrubku Kryštůfek a Hubník tváří tvář zkušenému brankáři Jihlavy Blažkovi zklamal, Blažek reflexivně vyrazil.

Ve 28. minutě už byl na hosty krátký i Blažek. Ordoš prošel středem hřiště až před šestnáctku, posunul na Pospíšila a mladý křídelník ještě kombinaci vyšperkoval. Přihrál před prázdnou bránu Doležalovi, který si pohlídal ofsajd a doklepl míč za čáru.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí a na přelomu 50. minuty mohli vyrovnat. To když nejprve po bleskové kombinaci Kolouška s Masopustem pálil Jungr, ale do rány mu na rohu malého vápna skočil Škerle. Hned poté zase Koloušek vybídl Josla, ale po jeho obloučku se nedokázal nikdo z domácích prosadit ve velkém závaru a dostrkat míč do sítě.

Jihlava se vyrovnání přeci jen dočkala. Deset minut před koncem zápasu se do Kolouškova centru vložil Stanislav Tecl a nasměroval míč za Blažkova záda. Hosté se krátce po inkasované brance snažili s výsledkem ještě něco udělat, to se jim ale nepodařilo, a tak Jihlava i ve svém pátém zápase této sezóny vybojovala bod za remízu, tentokrát 1:1 s Olomoucí.