Džeko s Ibiševičem řádili ve Vaduzu, Slovensko začalo remízou

[tag]OBSAHUJE VIDEA[/tag] Italský stratég Fabio Capello má za sebou úspěšnou soutěžní premiéru na lavičce ruského národního týmu. Keržakov a spol. si na domácím stadionu moskevského Lokomotivu poradili se Severním Irskem 2:0. Góly vítězů obstarali záložníci Zenitu Petrohrad Faizulin a Širokov, jenž rozvlnil síť z penalty za faul na Kokorina.

Beránkův Kazachstán vyhořel v závěru

Účastníci Eura 2012 Irové měli v Kazachstánu, který vede český trenér Miroslav Beránek, namále. Svěřenci italského stratéga Trapattoniho totiž ještě v 89. minutě prohrávali o gól. Minutu před vypršením 90. minut však srovnal z pokutového kopu útočník Los Angeles Galaxy Robbie Keane a výsledek ve prospěch favorita otočil střídající střelec Kevin Doyle z Wolverhamptonu.

Džeko s Ibiševičem řádili na půdě outsidera

Bosna a Hercegovina zahájila skupinu G famózně. Ve Vaduzu skolila domácí Lichtenštejnsko 8:1 a hlavními tahouny vítěze byli kanonýři Vedad Ibiševič ze Stuttgartu a Edin Džeko z Manchesteru City. Obě útočná tykadla hostujícího výběru si připsala hattrick, s tím, že o zbylé dva zásahy do černého se postaral Zvjezdan Misimovič z Dinama Moskva.

Chorvatům stačil jeden gól

Chorvaté, v jejichž základu nechyběli Čorluka, Modrič, Rakitič nebo Mandžukič, měli v Záhřebu možná až nečekaně hodně práce s urputnou Makedonií. Nakonec rozhodl jediný gól, který vstřelil po 70. minutách hry střelec Evertonu Jelavič.

Slovensko si veze bod z Litvy

Slovensko vstoupilo do kvalifikačních bojů remízou v Litvě, když kvůli červené kartě Pecovského hrálo téměř celý druhý poločas oslabeno o jednoho muže. Za tým trenérů Hippa a Grigy skóroval turecký krajánek Sapara, jenž využil přihrávku Hamšíka.

Francie vstup zvládla a vyloupila Helsinki

Francie, na jejíž lavičce si odbyl soutěžní křest ohněm nový trenér Didier Deschamps, vyloupili Olympijský stadion v Helsinkách a domácí Finsko, které se za pár dní utká v Teplicích s národním týmem České republiky, porazili 1:0 gólem Aboua Diabyho z Arsenalu, jemuž předložil míč Karim Benzema.

Nizozemsko přehrálo na hřišti Ajaxu Turky

Povinnost při ostré premiéře Louise van Gaala splnili také Nizozemci, kteří si v Amsterdamu podle papírových předpokladů poradili s nevyzpytatelným Tureckem. O jeden přesný zásah pátečního duelu se postaral kanonýr Robin van Persie z Manchesteru United, jenž se v poslední době rozstřílel. Bývalému střelci Arsenalu nahrával spílmachr Interu Wesley Sneijder. Ve třetí minutě nastavení pak dokonal dílo mladík z PSV Eindhoven Luciano Narsingh, jenž se možná trochu překvapivě objevil v základní sestavě.

Němci splnili povinnost, Belgie ukázala potenciál

Silnou sestavou oplývající Němci si podle očekávání poradili s trpaslíkem z Faerských ostrovů. V Hannoveru se prosadili Götze a dvougólový Özil, jenž vytěžil z přesných přihrávek Müllera a Reuse. Roli mírného favorita potvrdila v Cardiffu také Belgie, jejíž zálohu řídil Hazard z Chelsea. V mužstvu trenéra Wilmotse se do střelecké listiny zapsali Kompany a Vertonghen.

Portugalsko výkon roku nepředvedlo

Portugalci v Lucembursku příliš přesvědčiví nebyli a v "papírově jasném" duelu dokonce prohrávali. Skóre pak otočili Cristiano Ronaldo a Hélder Postiga. Ofenzivně oslabení Italové, kterým chyběli Balotelli, Cassano i Pazzini, pak v Sofii potvrdili, že se jim v Bulharsku dlouhodobě nedaří a odvezli si opět pouhý bod za remízu 2:2. V dresu úřadujících vicemistrů Evropy se dvakrát prosadil svěřenec trenéra Zemana v AS Řím Osvadlo.

Lampard a spol. si v Moldavsku zastříleli

Anglie se v Kišiněvě postavila Moldavsku a nedala mu šanci. Svěřenci trenéra Roey Hodgsona soupeře rozstříleli pěti góly. První dvě branky Albionu vstřelil zkušený Frank Lampard, o další trefy se pak postupně postarali útočník Defoe, záložník Milner a obránce Baines, jenž skóre pečetil.