V souboji dvou remízových specialistů se na Julisce body dělily

Hráči Dukly Praha remizovali v předehrávce 12. kola první ligy s Jihlavou na svém hřišti 2:2. Nerozhodný výsledek uhráli loňský a letošní nováček ve svém prvním vzájemném utkání v nejvyšší soutěži shodně posedmé v sezoně. Vysočina se v neúplné tabulce posunula na osmé místo, Dukla zůstala desátá.

Domácí se prosadili hned z první větší šance po čtvrthodině hry. Romera nacentroval z pravé strany do pokutového území a Berger zblízka propálil gólmana Blažka.

Jihlava, které poprvé chyběl zraněný kapitán a vedoucí ligový střelec Tecl, zahrozila individuální akcí Kučery a hned ve 26. minutě vyrovnala. Vaculík z trestného kopu našel Karlíka a ten důraznou hlavičkou zakončil.

Dukle mohl krátce poté vrátit vedení unikající Pospěch, ale v závěru své akce ztratil rychlost a střelou z úhlu Blažka příliš nevylekal. Dejvický tým byl blízko druhé branky šest minut před přestávkou, když Podrazký z odraženého míče napálil tyčku.

Vysočině se výborně povedl nástup do druhého poločasu. Obert si naskočil na Jungrův centr a ve svém šestém ligovém startu poprvé skóroval.

Po hodině hry se po nedorozumění v domácí obraně dostal ke střele aktivní Vaculík, ale v tísnění protihráčů netrefil branku. Na druhé straně pronikal do šestnáctky střídající Pázler, kterého fauloval Obert a rozhodčí nařídil penaltu. Pospěch z ní sice napoprvé trefil jen Blažka, ale ze šťastné dorážky nakonec vyrovnal.

Dukla dokonce v závěru přidala po Malého trestném kopu třetí gól, ale sudí ho neuznal zřejmě kvůli útočnému faulu Bergra. V posledních minutách měly šance oba celky, ale hostující gólman Blažek i domácí Rada spoluhráče podrželi.